TRYB JASNY/CIEMNY

Karnawał - pomoce do zajęć

karnawał przedszkoleZima szaleje w najlepsze i pozostaje myśleć jakie to szczęście, że na osłodę zimowej aury mamy karnawał. Okres karnawałowy dla dzieci wiąże się z ogromną radością i entuzjazmem wyczekiwania na możliwość przebrania się w ulubioną baśniową postać. To również pracowity czas dla rodziców, bo wielu z nich zamiast kupować gotowy strój, starają się uszyć coś samodzielnie w domu. 


Poniżej trochę ciekawych propozycji pomocy, które możecie wykorzystać podczas karnawałowego szaleństwa:

BAL KARNAWAŁOWY - napis z baloników


Każdy balonik znajduje się na osobnej stronie A4, każdy jest również w innym kolorze. Idealnie wpasuje się w tło każdej dekoracji.

Napis Bal karnawałowy do pobrania TUTAJ


Maski karnawałowe szablony


Nie może być mowy o karnawale bez pięknych kolorowych masek. W pliku znajdują się maski kolorowe oraz czarno-białe. Obie wersje możecie wykorzystać do stworzenia gazetki lub użycia ich jako szablonów do pracy plastycznej albo stworzenia masek karnawałowych, doczepiając do nich sznurek/gumkę. Maski cudnie zaprezentują się ozdobione ziarenkami kawy, makaronem w ciekawych kształtach, pomalowanym farbką, wyklejone bibułą, cekinami, piórkami, obsypane brokatem. Liczy się kreatywność. Do dwóch ostatnich wzorów dzieci mogą dorysować własną twarz. 

Szablony masek do pobrania TUTAJ


Tańczące maski - zabawa ruchowa


Maski zostały zaprzęgnięte również do zabawy ruchowej, którą możecie wykorzystać podczas balu. Drukujemy kilkanaście kopii masek niebieskich oraz maski z zadaniami. Laminujemy i przyczepiamy do podłogi w różnej konfiguracji. Dzieci tańczą do muzyki, poruszając się po maskach. Na pauzę, muszą się zatrzymać. Dzieci, które stoją na maskach niebieskich, stoją nieruchomo jak figurki. Dzieciom, które stoją na maskach czerwonych czytamy (jeśli same jeszcze nie potrafią) treść zadań. Zaletą tej zabawy jest niewątpliwie to, że w działanie jest zaangażowane więcej osób jednocześnie, co sprzyja braku znudzenia u dzieci oraz szaleństwu wesołej zabawy.

Zabawa Tańczące maski do pobrania TUTAJ


Balonowe figury - gra matematyczna


W karnawale balonów nigdy nie za mało, więc tym razem posłużą nam jako przedmiot karcianej zabawy matematycznej. Zadaniem dziecka jest odnalezienie przedmiotów, które przypominają kształt balonika na obrazku.

Balonowe figury do pobrania TUTAJ


Kto ukrył się pod maską? - zabawa na spostrzegawczość


Ta zabawa powinna spodobać się głównie najmłodszym dzieciom. Drukujemy karty z postaciami, najlepiej po 2 na stronie A4, wówczas rozdzielczość obrazków pozostanie bez zmian. Następnie drukujemy i wycinamy maskę, naklejamy na tekturę, pamiętajcie o wycięciu otworów na oczy! Kładziemy przed dzieckiem obrazek z bajkową postacią, tak, żeby nie podglądało, a następnie zasłaniamy go maską. Dziecko ma za zadanie domyślić się przesuwając maskę po obrazku, kto się na nim ukrywa.

Kto się ukrył pod maską? - zabawa do pobrania TUTAJ


karnawał zabawy dla dzieci

karnawał scenariusz

Grafiki użyte do stworzenia zabawy należą do Disney.

Karnawał karty pracy


Na 23 stronach znajdziecie karty pracy o różnym stopniu trudności, przeznaczone dla różnych grup wiekowych, więc na pewno każdy z Was znajdzie coś co pomoże rozwinąć pożądane zdolności u Waszych dzieci.

Karnawał karty pracy do pobrania TUTAJ


Przykładowe karty:

karnawał karty pracy

karnawał karty pracy

Szukasz muzyki na karnawał? Być może zainteresują Cię najlepsze piosenki z pokazywaniem!

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź