TRYB JASNY/CIEMNY

Jak wybrać wózek dla dziecka?Wózek to podstawowy element wyprawki dla każdego noworodka. Jego wybór jest o tyle istotny, że od jego funkcjonalności będzie zależała wygoda dziecka oraz komfort użytkowania. Jak zatem wybrać wózek dla dziecka? Na co zwrócić uwagę? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Typy wózków dziecięcych

Wózki dziecięce można klasyfikować pod różnymi względami, jednak najczęściej dzieli się je na wózki głębokie, uniwersalne oraz spacerówki. Wózki głębokie dedykowane są wyłącznie dla niemowląt, ponieważ umożliwiają przewożenie głównie w pozycji leżącej. Najczęściej jest to pierwszy wózek każdego dziecka, który wyposażony jest wyłącznie w gondolę. Rodzice, którzy zdecydowali się na zakup wózka głębokiego z czasem będą musieli zakupić również spacerówkę. Wózki spacerowe są bowiem przeznaczone dla dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć, czyli w wieku od 6 miesięcy do 3 lat. Rozwiązaniem tego problemu są wózki uniwersalne, nazywane również wózkami 3w1. Są to konstrukcje, które posiadają gondolę, spacerówkę oraz adaptery pozwalające zamontować na stelażu wózka fotelik 0-13kg.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka dziecięcego?

Kupując wózek dziecięcy należy pamiętać, że najważniejsze jest bezpieczeństwo oraz komfort dziecka. W związku z tym wózek musi posiadać odpowiednie atesty, które potwierdzą, że jego użytkowanie jest bezpieczne, a materiały użyte do jego produkcji nie zagrażają maluchowi. Co jeszcze wziąć pod uwagę? Przede wszystkim konstrukcję, ponieważ w sprzedaży dostępne są zarówno wózki trójkołowe, jak i czterokołowe. Same koła również mogą być wykonane z różnych materiałów, co oznacza, że mogą być pompowane, żelowe lub piankowe. Ich rodzaj należy dobrać do potrzeb, czyli głównie rodzaju nawierzchni po jakich będzie poruszał się wózek. Przy zakupie istotne mogą być również akcesoria, które znajdują się w zestawie, takie jak torba, kubek. Co jeszcze wziąć pod uwagę? Przede wszystkim łatwość składania i rozkładania wózka, co ma znaczenie w przypadku przewożenia go samochodem.

Podsumowując należy stwierdzić, że zakup wózka dziecięcego powinien być odpowiednio przemyślany, co pozwoli dostosować go do indywidualnych potrzeb. Warto również pamiętać, że na pierwszym miejscu powinien być komfort i bezpieczeństwo dziecka, a nie cena danego wózka.

Komentarze

  1. Sporo jest wózków na rynku dlatego wcale mnie nie dziwi, że z wyborem można mieć problem :) Ja bym na pewno polecała taki wózek jak Riko Side, solidna amortyzacja, lekki stelaż, koła żelowe nadające się na każdy teren, budka przedłużana, nie blakną kolory nawet te ciemniejsze. Super wózek!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź