TRYB JASNY/CIEMNY

Dzień Pizzy - karty pracy, napisy, etapy powstawania pizzy, zabawyKiedy obchodzimy Dzień Pizzy? Podobno oficjalna data kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy to 9 lutego, aczkolwiek moim zdaniem, Dzień Pizzy można obchodzić wtedy, kiedy ma się na nią ochotę, np. w każdą niedzielę, kiedy nie ma pomysłu na obiad :)


Dzień Pizzy dla dzieci

Dzień Pizzy najłatwiej obchodzić w przedszkolu czy żłobku, dzieci mają wówczas okazję przygotować własną pizzę. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pizzę zrobić też w domu lub oczywiście w szkole, jeśli macie dostęp do stołówki i piekarnika a Panie Kucharki pomogą. Każdy wie, że 90% sukcesu pizzy to przepyszne ciasto. Ciasto cienkie, grube lub średnie - najważniejsze, żeby było smaczne. Jeśli nie macie talentu kulinarnego, odsyłam do Biedronki lub Lidla po gotowe spody. Pracy z nimi o wiele mniej, jednak przygotowana na nich pizza również jest bardzo dobra.
Samo wykonanie pizzy dostarcza dziecku wielu wrażeń zmysłowych, wyrabianie ciasta to doskonała zabawa motoryczna, rozwijająca małe palce. W Dzień Pizzy warto porozmawiać na temat skąd wzięła się pizza, jakie pizze lubią dzieci, utrwalić słownictwo związane z najpopularniejszą potrawą świata. 

Poniżej podsyłam pomoce na Dzień Pizzy, wśród których znajdziecie:

 • dwa napisy "Dzień Pizzy" w ciekawych pizzowych odsłonach;
 • etapy powstawania pizzy ze zdjęciami;
 • grę klamerkową "Ile dodatków jest na pizzy?" - dziecko liczy dodatki na pizzy i przypina klamerkę na odpowiednią cyfrę. Jedna z kart jest pusta - na niej możecie dorysować po zalaminowaniu własne dodatki markerem suchościeralnym i wpisać cyfry, które chcecie z dzieckiem utrwalić;
 • karty pracy Dzień Pizzy, doskonalące umiejętności matematyczne, spostrzegawczość i grafmotorykę;
 • ilustracje związane z pizzą, jej przygotowaniem i historią.Przepis na ciasto do pizzy

Jak już wspomniałam wcześniej, sekretem udanej pizzy jest ciasto. Jeżeli zdecydujecie się je przygotować sami z dziećmi, przyda Wam się sprawdzony przepis na pizzę.

Mój ulubiony przepis na ciasto na pizzę zawdzięczam Ani z bloga Ania Gotuje. Ten przepis zawiera małe ułatwienie, którym jest użycie suchych drożdży zamiast tradycyjnych, co zdecydowanie ułatwia cały proces. Przepis podlinkowuję tutaj


Jeżeli korzystasz ze stworzonych przeze mnie materiałów, będę wdzięczna za udostępnienie posta oraz lajki i komentarze. To daje mi największą motywację do dalszej pracy! :) 

Komentarze

 1. Aniu, korzystam namiętnie i często z Twoich pomocy - bardzo za nie dziękuję :) Dobra robota!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję <3 Bardzo cieszę się, że się przydają :)))

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź