TRYB JASNY/CIEMNY

Urlop z dzieckiem w Pucku

urlop z dzieckiem w Pucku

Wybierając się na urlop z dziećmi pamiętać trzeba o tym, że najmłodsi mają inne wyobrażenie o wakacjach, niż ich rodzice. Dorośli chcą zwiedzać i odpoczywać. Natomiast dla dzieci najważniejsza jest zabawa. Osoby organizujące urlopowy wyjazd muszą jakoś pogodzić obie kwestie. Czy można to zrobić, spędzając urlop z dzieckiem w Pucku? Tak, ponieważ Puck posiada wiele zalet, które pozwolą na udany wypoczynek.


Zalety urlopu w Pucku

Puck to miasto leżące nad Zatoką Pucką, która jest częścią Morza Bałtyckiego. Puck jest więc miejscowością położoną w ciekawym miejscu. Nie leży bowiem nad otwartym morzem, ponieważ oddziela go od niego Półwysep Helski. Woda w Zatoce Puckiej jest cieplejsza niż w Bałtyku. Jest ona również płytsza przy brzegu, niż na plażach leżących bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim. Ma to bardzo duże znaczenie dla rodziców, których dzieci bawią się nad wodą. Dość płytka woda w strefie przybrzeżnej jest też zaletą dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę ze sportami wodnymi, np. z windsurfingiem. Warto wiedzieć, że Puck ma świetnie zorganizowaną bazę noclegową. W mieście tym można znaleźć noclegi w różnych cenach i o zróżnicowanym standardzie. Puck ma również dużo do zaoferowania, jeśli chodzi o gastronomię. Z pobytu w Pucku zadowoleni będą zarówno miłośnicy kuchni nadmorskiej, osoby preferujące dania tradycyjne, a także dorośli i dzieci- smakosze gofrów frytek czy lodów.

Puck w lepszą pogodę

Dobre warunki atmosferyczne z pewnością ułatwiają wypoczynek z dzieckiem. W Pucku dzieci z pewnością będą chciały udać się na plażę. Chyba każdy mały człowiek uwielbia budować zamki i inne budowle z piasku, przy okazji chlapiąc się w wodzie. Dorośli, pomagając swoim latoroślom w konstruowaniu kolejnych budowli, będą mogli wrócić wspomnieniami do czasów dzieciństwa. Plaża w Pucku jest położona kilkaset metrów od centrum miasta. Sprzyja to możliwości zorganizowania niedługiego spaceru z dziećmi na trasie plaża- Stary Rynek. W pobliżu plaży znajduje się park linowy, chętnie odwiedzany przez rodziców z dziećmi w ładną pogodę. Atrakcją dla osób sprzedających urlop z dzieckiem w Pucku z pewnością jest też możliwość rejsu po Zatoce Puckiej. 

Puck w gorszą pogodę

Niewątpliwie z wymienionych atrakcji przyjemniej korzysta się w ładną, słoneczną pogodę. Nie oznacza to, że na plażę czy spacer po mieście nie można pójść w czasie gorszej aury. Wszystko zależy od wytrwałości i determinacji turystów. W brzydką pogodę można udać się też do miejsc, które często  (niesłusznie) omija się podczas pięknej pogody. W Pucku jest to z pewnością Manufaktura Szkła. Zarówno dzieci, jak i dorośli, zainteresują się procesem powstawania wyrobów szklanych. Miejsce to urzeka każdego, niezależnie od wieku. W czasie brzydkiej pogody, zamiast siedzieć w pokoju hotelowym, warto wybrać się do Muzeum Ziemi Puckiej. Dla dzieci z pewnością będzie to ciekawa odmiana od tego, co widziały do tej pory w Pucku. Natomiast dorośli dowiedzą się czegoś więcej o miejscu, które wybrali na urlop z dziećmi.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://www.blueapart.pl/apartamenty/puck

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź