TRYB JASNY/CIEMNY

Najlepsze kierunki medyczne w szkole policealnej

kierunki medyczne szkoła policealna

Kierunki medyczne bez matury? Dzięki szkołom policealnym jest to możliwe. Wybierając taki rodzaj placówki, można szybko znaleźć zatrudnienie w środowisku lekarskim – niepotrzebna jest matura, a pracę można zacząć już po roku czy dwóch latach edukacji.

Kierunki medyczne w szkołach policealnych

Branża zajmująca się pomocą potrzebującym, to coraz bardziej popularny kierunek kształcenia się, którego absolwenci są pożądani przez pracodawców. Z tego względu częściej takie specjalizacje pojawiają się w ofertach szkół policealnych. Szkoła policealna kierunki medyczne szkoli słuchaczy na osoby pracujące na stanowiskach opiekuńczo-medycznych, higienicznych i profilaktyczno-rekreacyjnych. 

 

Oczywiście rozpoczęcie studiów medycznych bez zdania egzaminu dojrzałości jest niemożliwe. Zawód lekarza to bardzo odpowiedzialna praca, której podstawą jest posiadanie szerokiej i specjalistycznej wiedzy z zakresu medycyny. Bardzo często nawet świetny wynik matury nie zapewnia miejsca na tego typu studiach, bo jest to bardzo wymagający profil, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Jednocześnie dostanie się na ten kierunek, wiąże się z intensywną nauką, stażami i odbyciem specjalizacji, które mogą zająć nawet 12 lat. Jeśli jednak interesujesz się niesieniem pomocy ludziom i lubisz wspierać ich podczas leczenia lub rekonwalescencji, zapoznaj się z ofertą kierunków medycznych szkół policealnych. 

 

Szkoła policealna to możliwość na znalezienie pracy w środowisku lekarskim. Nie jest wymagana matura ani studia – wystarczy średnie wykształcenie. Szkoła policealna PRO Civitas posiada w swojej ofercie kierunki medyczne, które pozwolą zdobyć potrzebne wykształcenie i kwalifikacje na stanowiska medyczne bez matury. Dzięki temu słuchacze mają możliwość zdobycia dobrze płatnego i zadowalającego zawodu w branży lekarskiej. Czas trwania nauki to maksymalnie dwa lata, więc można uzyskać satysfakcjonującą posadę w krótkim czasie. 

Rynek pracy bardzo potrzebuje tego typu pracowników, co daje nam pewność, że po nauce od razu znajdziemy zatrudnienie i to nie tylko w kraju, ale również w innych państwach. Do najchętniej wybieranych kierunków medycznych zalicza się:

  •  opiekun medyczny – kierunek przygotowujący do profesjonalnego opiekowania się osobami chorymi, 
  • asystentka stomatologiczna – do zadań tej profesji należy umiejętne wspomaganie personelu lekarskiego, dbanie o prosperowanie gabinetu i wspieranie pacjentów,
  • technik farmaceutyczny – specjalizacja polegająca na profesjonalnym wspieraniu pracy farmaceutów.
  • technik sterylizacji medycznej, do którego zadań należy fachowa sterylizacja narzędzi medycznych.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź