TRYB JASNY/CIEMNY

Kukiełki paluszkowe z papieruKukiełki paluszkowe są niewątpliwym hitem podczas zabaw z najmłodszymi. Znajdziemy je w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Zabawa kukiełkami przede wszystkim pobudza wyobraźnię, dzięki nim dziecko może wcielić się w rozmaite role. Nałożenie pacynki na palec wymaga cierpliwości i zręczności, poruszanie pacynką i odgrywanie roli rozwija sprawność ręki, dłoni i palców. Dzięki częstemu sięganiu po kukiełki wzmacniamy zdolności językowe u dzieci. Co gdy nie macie w domu własnych pluszowych pacynek lub chcecie przedstawić bąbelkom nowe zajęcie? Wykorzystajcie kukiełki paluszkowe z papieru do wydrukowania.

Pacynki na paluszki


Moje pacynki mają już kilka dobrych lat. Towarzyszą mi właściwie niemal od początku pracy z dziećmi. Największym wybawieniem były podczas zabaw dowolnych, kiedy nie mieliśmy pomysłów na zabawy lub dzieci po prostu bardzo się nudziły. Wystarczyło otworzyć pudełko z pacynkami i nagle pojawiało się mnóstwo pomysłów. Niektóre pacynki podczas tych zabaw nieco... ucierpiały. To nie przeszkadzało dzieciom wymyślać powodów, dla którego wyglądają tak a nie inaczej i zaprzęgać ich losów do dziecięcych scenariuszy, których nie powstydziłaby się niejedna telenowela ;)


Jak zrobić kukiełki z papieru


Najpierw przygotujcie kilka pasków papieru. Dopasujcie ich długość i szerokość do paluszków dziecka. Następnie pobierzcie plik z pacynkami. Wybierzcie te, które najbardziej zaciekawią dziecko, możecie też wydrukować wszystkie. Postacie wycinamy i przyklejamy do pasków papieru. Następnie sklejamy końce pasków, aby powstały "pierścionki". Wręczamy dzieciom pacynki, są gotowe do stworzenia własnego mini teatrzyku!

Jeśli dzieci bardzo dobrze radzą sobie z nożyczkami i małymi elementami do wycięcia, oczywiście mogą wykonać kukiełki samodzielnie.

Teatrzyk pacynkowy


Tak przygotowane pacynki z papieru aż proszą się do różnych zabaw. Najłatwiejszym wyborem jest sięgnięcie po książkę "Wierszyki paluszkowe" Krzysztofa Sąsiadka. Znajdziecie w niej mnóstwo różnych wierszyków idealnych dla małych rączek.

Z pacynkami możecie śpiewać, opowiadać wierszyki, historie i opowiadania, a także odgrywać różne scenki społeczne, również te trudne i wymagające od dziecka przepracowania emocji, np. kłótnię o zabawkę, wizytę u lekarza. Zalaminowane pacynki z doczepionym rzepem i przyczepione do rękawiczki będą jeszcze bardziej atrakcyjne. 

W pliku znajdziecie pacynki przedstawiające różne zwierzęta oraz kilka postaci. Zapraszam do wspaniałej zabawy!

Kukiełki paluszkowe do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź