TRYB JASNY/CIEMNY

Na co zwrócić uwagę wybierając buty dla chłopca?

buty dla chłopca

Mały odkrywca, marzyciel, sportowiec, a może poważny intelektualista? - Niezależnie od charakteru każdy chłopiec potrzebuje do prawidłowego rozwoju odpowiedniego obuwia, a to właśnie rodzic musi dokonać tego ważnego wyboru. Na co zwrócić uwagę wybierając buty dla chłopca?


Buty dostosowane do okoliczności

Aby buty dobrze pełniły swoją rolę, to należy dopasować je adekwatnie do tego, co mały chłopiec będzie w nich głównie robił, a przede wszystkim do warunków, jakie panują na zewnątrz. Na pewno więc nie ograniczymy się do jednego rodzaju obuwia, ponieważ nawet latem jedynie wygodne sandały to za mało - równie dobrze potrzebne mogą być buty sportowe, a od czasu do czasu nawet kalosze. Dlatego więc dokonując zakupu butów dla dziecka, zawsze wybierajmy takie, aby pod każdym względem było dostosowane do okoliczności. 

Buty dla chłopca z odpowiednich materiałów 

Materiał, z którego uszyty jest but, ma bardzo duże znaczenie dla wygody w czasie chodzenia, a także dla prawidłowego rozwoju stopy. Zasada ta dotyczy zarówno cholewki, jak i podeszwy. Przede wszystkim wybierajmy materiały, które zapewniają właściwą termoregulację, a to oznacza, że stopa dziecka nie będzie się pocić i przegrzewać. Najlepszym rozwiązaniem jest skóra, ale również dobrze sprawdzą się buty ze specjalnych syntetycznych, oddychających materiałów. Zwróćmy również uwagę na wkładkę - dobrej jakości wkładki zapewniają właściwą cyrkulację powietrza i mają działanie antybakteryjne. 

Podeszwa - niezwykle ważny element chłopięcych butów 

Dziecięca stopa rośnie i rozwija się szybko, a nieodpowiednia podeszwa może zaburzyć ten proces i sprawić, że dziecko nie tylko zniechęci się do chodzenia, ale również dozna niebezpiecznych urazów, które mogą prowadzić do poważnych wad. Podeszwa powinna więc być na tyle gruba, aby zapewniać stopie stabilność, a także na tyle elastyczna, aby mogła się w niej naturalnie się poruszać - zbyt grube i zbyt sztywne podeszwy są nieodpowiednie i szybko zniechęcą chłopca do swobodnej aktywności na świeżym powietrzu. Jeszcze inaczej przedstawia się sprawa z butami na zimę - wtedy podeszwa powinna mieć solidny bieżnik, aby zapewniała stabilizację na śliskiej powierzchni. 

Estetyczne i atrakcyjne dla chłopca 

Choć chłopcy może nieco mniej uwagi przykładają do ubioru, to jednak na pewno docenią buty, które będą im się podobać. Im starszy chłopiec, tym bardziej zwraca uwagę na to, w jakich butach chodzi kolega - znacznie ma nie tylko ich kolor, ale również fason, dlatego przy zakupach warto wziąć pod uwagę sugestie chłopca co do ich wyglądu zewnętrznego. Na szczęście profesjonalny producent obuwia zawsze liczy się z tym, co dzieje się w modzie i buty chłopca odpowiadają aktualnej modzie, a to gwarantuje, że każdy chłopiec znajdzie model, który idealnie wpisuje się w jego gust. Ważne również, aby obuwie prezentowało się estetycznie, nawet w czasie niepogody, dlatego lepiej wybierać takie w ciemniejszych kolorach - nie brudzą się tak szybko i znacznie łatwiej je doczyścić. Takie buty znajdziemy na stronie https://www.bartek.com.pl/buty-chlopiec-polbuty

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź