TRYB JASNY/CIEMNY

Jakie zalety ma pościel muślinowa dla niemowląt?

pościel dla niemowlaka


Podczas kompletowania dziecięcej wyprawki warto zwrócić uwagę na pościel muślinową. Jest ona delikatna i cienka - można ją wykorzystywać od pierwszych chwil życia malca. Ma wiele zalet, które sprawiają, że z roku na rok cieszy się na rynku coraz większą popularnością. Co musisz wiedzieć na jej temat?

Czym cechuje się pościel muślinowa?

Przede wszystkim pościel muślinowa jest niezwykle wygodna. Muślin jest bowiem materiałem w 100% naturalnym i bezpiecznym dla najmłodszych. Wykorzystywać go można od pierwszych chwil życia dziecka. 

Tkanina ta cechuje się wyjątkową delikatnością i przewiewnością. Ma doskonałe właściwości termoizolacyjne. Do jej produkcji na ogół wykorzystywana jest bawełna. Muślin to dobry wybór na lato i zimę. W gorące dni pozwala skórze oddychać, a w mroźne zapewnia ciepło. 

Na tym oczywiście nie koniec atutów muślinu. To materiał o właściwościach antyseptycznych i antyalergicznych. Nie sprawia problemów w zakresie utrzymania w czystości. Jedynym minusem pościeli muślinowej wydaje się być jej stosunkowo wysoka cena. Jest ona droższym rozwiązaniem niż popularna pościel bawełniana. Z drugiej strony w przypadku dzieci nie można oszczędzać. 

Jaką pościel muślinową wybrać dla swojego dziecka?

Z uwagi na swoje wyjątkowe właściwości pościel muślinowa to dobry wybór nawet dla niemowląt. Do wyboru są w tym przypadku modele z wypełnieniem i bez wypełnienia. Na które rozwiązanie warto się zdecydować?

Pościel muślinowa z wypełnieniem gwarantuje maluchowi zdrowy i bezpieczny sen. Jest praktyczna i wyjątkowo pięknie się prezentuje. Do wyboru jest wiele wariantów kolorystycznych. Każdy więc znajdzie pościel, która będzie pasować do wystroju danego pokoju dziecięcego. 

Pościel muślinowa z wypełnieniem jest niezwykle łatwa do utrzymania w czystości. Stanowi doskonały wybór w przypadku dzieci z alergiami czy AZS. Można ją bowiem w całości prać w pralce automatycznej. Wypełnienie ma na ogół postać miękkiej włókniny silikonowej o właściwościach antyalergicznych. 

Gdzie sprawdzi się muślinowa pościel dla dzieci?

W praktyce pościel muślinowa wykorzystywana może być nie tylko w dziecięcym łóżeczku, ale i koszu Mojżesza, gondoli, foteliku samochodowym czy kołysce. To produkt uniwersalny, który sprawdzi się w różnych warunkach. Wykonana z muślinu pościel nie jest trudna do utrzymania w czystości. Okazuje się, że można ją wielokrotnie prać. Dodatkowo wraz z upływem czasu tylko nabiera miękkości. Tym zdecydowanie różni się od innych pościeli dostępnych na rynku.Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź