TRYB JASNY/CIEMNY

Praca plastyczna na Dzień Kota - pobierz darmowy szablon kota i twórz z dziećmi!

praca plastyczna na dzień kotaDzień Kota, wypada 17 lutego, więc dla szukających pomysłów na kocią pracę plastyczną, zamieszczam darmowy szablon kota, który możecie pobrać, wydrukować i razem z dziećmi przekształcić w dziecięcą sztukę!


Koty od wieków są obiektami fascynacji - ze swoją niezależnością, gracją i oczywiście słynnym mruczeniem, które potrafi roztopić serce każdego. Zróbmy coś wyjątkowego, aby uczcić te cudowne stworzenia. Zaproponowany szablon to nie tylko okazja do wspólnej zabawy, ale i świetny sposób na rozwijanie umiejętności manualnych oraz kreatywnego myślenia.

Kot szablon do druku


Pobierz darmowy szablon i wydrukuj go. Potrzeba jedynie zwykłego papieru do drukarki oraz nożyczek, a jeśli chcesz nadać pracy indywidualny charakter - kolorowych papierów, cekinów, guzików, wstążek czy innych dekoracji, które masz pod ręką.

1. Wytnij szablon kota.
2. Poproś dzieci o pokolorowanie kota i przyklejenie w kole kolorowych pociętych na paski papierków, które stworzą kocią zabawkę i element 3d - włóczkę – to świetne ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej. Następnie dziecko powinno zagiąć łapki kota wzdłuż linii.
3. Nie zapomnijcie wspólnie wymyślić imienia dla Waszego kociego dzieła!
4. Podzielcie się Waszą pracą w mediach społecznościowych, używając hasztagu #dzieckiembądź, abym mogła podziwiać Wasze arcydzieła!

W zależności od wizji dziecka mogą powstać naprawdę unikatowe koty!

Korzyści z twórczego spędzania czasu:


  • rozwój motoryki małej: Precyzja wymagana przy wycinaniu i dekorowaniu rozwija umiejętności motoryczne dzieci.
  • stymulacja kreatywności: Wybór kolorów i materiałów to świetny sposób na wyrażanie siebie.
  • uczenie się przez zabawę: Koty są częścią naszego otoczenia - dlaczego by nie wykorzystać tej okazji do nauki ciekawostek o tych zwierzętach?

Szablon kota do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź