TRYB JASNY/CIEMNY

Kodeks bezpiecznego korzystania z Internetu dla najmłodszych - darmowe kolorowanki

dzień bezpiecznego internetu dla dzieciW dobie wszechobecnej cyfryzacji, bezpieczeństwo naszych dzieci w sieci jest priorytetem każdego rodzica i opiekuna. Internet jest skarbnicą wiedzy i nieograniczonych możliwości, ale niesie ze sobą także potencjalne zagrożenia. Dlatego też, kluczowe jest wprowadzenie najmłodszych użytkowników - przedszkolaków i uczniów klas 1-3 - w świat internetu w sposób bezpieczny i przemyślany. Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, zachęcam Was do skorzystania z "Kodeksu bezpiecznego korzystania z Internetu dla dzieci", który możecie pobrać w formie atrakcyjnych kolorowanek.

Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu dla dzieci do druku


Internet jest jak ogromne miasto - pełne ciekawych miejsc, ale i potencjalnych niebezpieczeństw. Tak jak uczymy dzieci przechodzenia przez ulicę, tak samo powinniśmy je uczyć bezpiecznego poruszania się po internecie. Kodeks, który przygotowałam, to zestaw prostych zasad, które pomogą najmłodszym bezpiecznie eksplorować cyfrowy świat. Sprawdzą się na zajęciach lub lekcji poświęconym tematyce cyfrowej. Za ich pomocą możecie przygotować plakat Bezpieczny Internet.

Co znajdziecie w kodeksie?


Kodeks zawiera proste do zrozumienia i łatwe do zapamiętania zasady, takie jak:

- Nie udostępnianie osobistych danych.
- Zgłaszanie dorosłym niepokojących treści.
- Ograniczanie czasu spędzanego przed ekranem.

Te i inne zasady zawarte w kodeksie są kluczem do bezpiecznego korzystania z internetu przez nasze dzieci.

Darmowe kolorowanki - edukacja przez zabawę


Zawsze staram się, aby pomoce, które tworzę były atrakcyjne dla dzieci. Dlatego "Kodeks bezpiecznego korzystania z Internetu" udostępniam w formie kolorowanek, które nie tylko umożliwiają dzieciom naukę zasad bezpieczeństwa, ale również rozwijają ich kreatywność i umiejętności manualne. Kolorowanki są doskonałym narzędziem do pracy w grupie na zajęciach w przedszkolu lub w szkole, jak również w domu pod okiem rodziców.

Zadaniem dziecka jest pokolorować, wyciąć obrazki oraz pasujące do nich zasady, a następnie rozmieścić je na dużym arkuszu papieru, aby stworzyć plakat "Bezpieczeństwo w sieci"


Bezpieczeństwo naszych dzieci w internecie to sprawa, której nie można lekceważyć. Dzięki zasadom bezpiecznego korzystania z Internetu dla dzieci, macie możliwość przekazać swoim dzieciom cenne lekcje, które pomogą im bezpiecznie nawigować po cyfrowym świecie. Zapraszam do korzystania z naszych materiałów i dzielenia się nimi z innymi, aby razem tworzyć bezpieczniejsze środowisko online dla naszych dzieci.

Kodeks bezpiecznego korzystania z internetu do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź