TRYB JASNY/CIEMNY

Szablon pracy plastycznej "W marcu jak w garncu"

 

w marcu jak w garncu praca plastyczna


Bezpłatny szablon pracy plastycznej, czyli Pan Marzec mieszający w garnku pogodę, który nie tylko rozbawi Wasze dzieci, ale również rozwinie ich kreatywność i wyobraźnię, to idealny pomysł na wczesnowiosenne zajęcia. Przygotujcie się na artystyczną przygodę z przysłowiem "W marcu jak w garncu!", które ożyje na oczach maluchów!


Poznajcie Pana Marca i jego pogodowy garnek!


Praca plastyczna, którą dzisiaj przedstawiam, skupia się na postaci uroczego kucharza - Pana Marca, który z wielkim entuzjazmem miesza w swoim magicznym garnku. Ale co czyni ten garnek tak wyjątkowym? Otóż to, co znajduje się wewnątrz! Dzieci mają za zadanie przygotować symbole wczesnowiosennej pogody, takie jak słońce, chmury, deszcz, a nawet tęczę, i umieścić je w garnku, tworząc niepowtarzalną kompozycję.


W marcu jak w garncu praca plastyczna - jak wykorzystać szablon?


1. Kliknijcie w link na dole, aby pobrać szablon pracy plastycznej. Znajdziesz tam plik gotowy do wydruku, co ułatwi Wam szybkie rozpoczęcie projektu.


2. Oprócz szablonu przygotujcie kredki, farby, markery oraz nożyczki. Dzieci będą mogły pokolorować gotowe obrazki symbolizujące pogodę, a następnie wyciąć je i umieścić w garnku.


3. Podczas pracy nad projektem, rozmawiajcie z dziećmi o tym, co symbolizują poszczególne obrazki. To świetna okazja do nauki przez zabawę i rozwijania umiejętności komunikacyjnych.


4. Nie ograniczajcie się tylko do dołączonych obrazków. Zachęcam do dodawania własnych wiosennych symboli. Może to być kwiatek, pisklę lub co tylko przyjdzie Wam do głowy. Im więcej kreatywności, tym lepiej!


Koniecznie zerknijcie na grę matematyczną "W marcu jak w garncu", która doskonale uzupełni zajęcia plastyczne.


5. Nie zapomnijcie podzielić się efektami Waszej pracy na social media, tagując mój blog. Uwielbiam widzieć, jak różnorodne i kreatywne mogą być prace Waszych dzieci!


Tworzenie pracy plastycznej "W marcu jak w garncu" to nie tylko doskonały sposób na spędzenie czasu z dziećmi, ale również możliwość nauki i rozmowy o zmieniającej się pogodzie. Dzięki temu szablonowi, Wasze dziecko może wyrazić siebie artystycznie i rozwinąć swoje umiejętności manualne. 


Pan Marzec do pobrania TUTAJ

Komentarze

 1. Dziękuję bardzo za ciekawe pomysły. Pan Marzec jest super! Odkryłam stronę dzisiaj, ale...na pewno tu wrócę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super pomoce!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne! Bardzo dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacyjne pomysły! Dzięki za inspirację 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Super materiały, napewno wykorzystam:) bardzo dziękuję:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź