TRYB JASNY/CIEMNY

Kobiety, które zmieniły świat - kolorowanki na Dzień Kobiet do druku

słynne kobiety w historii
Zbliża się Dzień Kobiet – wyjątkowy dzień, kiedy świętujemy osiągnięcia kobiet na przestrzeni historii i zwracamy uwagę na ich sytuację oraz prawa.  W tym roku postanowiłam przygotować coś specjalnego nie tylko na Dzień Kobiet, ale również jako materiał edukacyjny, który może być wykorzystany zarówno w przedszkolu, jak i w szkole – kolorowanki do druku z kobietami, które zmieniły świat.

Najsłynniejsze kobiety w historii - inspiracje z okazji Dnia Kobiet


Kolorowanki to fantastyczny sposób, aby dzieci mogły wyrażać siebie, rozwijać motorykę i spędzać czas na kreatywnej zabawie. Ale co, jeśli mogłyby one jednocześnie uczyć i inspirować? Postanowiłam stworzyć kolekcję kolorowanek przedstawiających kobiety, które nie tylko zmieniły bieg historii, ale również pokazały, że marzenia i determinacja nie znają ograniczeń takich jak płeć.

Kobiety, które zmieniły świat


Od Marii Skłodowskiej-Curie, przez Rosę Parks, po Valentinę Tereškową – kolorowanki przedstawiają różnorodne postacie, które w różnych epokach i dziedzinach życia dokonały rzeczy niemożliwych. Każda kolorowanka to nie tylko możliwość kreatywnej zabawy, ale również okazja, by opowiedzieć dzieciom historię tych wyjątkowych kobiet, ich osiągnięcia i wkład w rozwój świata.

Kolorowanki na Dzień Kobiet do druku pomysły


Kolorowanki są dostępne do pobrania i wydrukowania z linku poniżej. Możecie je wykorzystać w domu, w przedszkolu czy szkole, aby uczcić Dzień Kobiet, ale również jako materiał edukacyjny przez cały rok. To wspaniała okazja, by włączyć je do lekcji historii, nauk ścisłych, czy zajęć artystycznych, rozmawiając o równości, marzeniach i możliwościach, które stoją przed każdym z nas, bez względu na płeć.

Zachęcam Was, drodzy rodzice i nauczyciele, do wspólnego kolorowania z dziećmi i rozmowy o postaciach, które te kolorowanki przedstawiają. To doskonała okazja do tego, by pokazać dzieciom, że każdy może być bohaterem swojego życia i że każdy ma siłę, by zmieniać świat na lepszy.

Dzień Kobiet to idealny moment, by zainicjować te ważne rozmowy, ale pamiętajmy, że każdy dzień jest dobry, aby inspirować i uczyć przez zabawę. Zapraszam Was do pobrania, drukowania i celebracji kobiet, które zmieniły świat, razem z Waszymi dziećmi.

Kobiety, które zmieniły świat do pobrania TUTAJ

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź