TRYB JASNY/CIEMNY

Przedwiośnie darmowa gazetka dla przedszkola i szkoły

przedwiośnie gazetka


Kończy się luty, więc warto wprowadzić dzieci w magiczny świat przyrody podczas jednego z najbardziej fascynujących okresów w roku - przedwiośnia. Przedstawiam darmową gazetkę o przedwiośniu, idealną do wykorzystania w przedszkolach i szkołach. 


Co to jest przedwiośnie?

Przedwiośnie to okres przejściowy między zimą a wiosną, kiedy to można zaobserwować pierwsze oznaki nadchodzącej wiosny, choć zimowe warunki często jeszcze się utrzymują. Jest to czas, w którym natura stopniowo budzi się ze zimowego snu.

W gazetce o przedwiośniu zebrałam najważniejsze cechy przedwiośnia, które skupiają się na zmieniającej się przyrodzie wokół nas. Jest to fantastyczny sposób, aby zainteresować dzieci tematyką przyrodniczą, uczyć ich obserwacji zmian zachodzących w świecie roślin i zwierząt, a także wprowadzać podstawowe pojęcia związane z ekologią i ochroną środowiska.

Jak wykorzystać gazetkę?

- Lekcje tematyczne: gazetka może służyć jako materiał wspomagający lekcje o wiośnie, przyrodzie czy ekologii.

- Projekty grupowe: zachęć dzieci do tworzenia własnych projektów na podstawie informacji znalezionych w gazetce, co rozwija ich kreatywność i umiejętności badawcze.

- Kącik przyrodniczy: utwórz w klasie lub w sali miejsce, gdzie dzieci będą mogły prezentować swoje prace i obserwacje dotyczące przedwiośnia, inspirując się treściami z gazetki.

- Działania na świeżym powietrzu: użyj gazetki jako inspiracji do organizowania zajęć na zewnątrz, które pozwolą dzieciom bezpośrednio obserwować zmiany w przyrodzie.


Przedwiośnie gazetka do pobrania TUTAJ

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź