TRYB JASNY/CIEMNY

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka poza domem? Porady

bezpieczeństwo dziecka

Dla każdego rodzica bardzo ważne jest bezpieczeństwo dzieci. Jak wiadomo – dzieci są tylko dziećmi. Czasami narażone są na różne czynniki, przed którymi dorośli chcą je chronić. Sprawdź, jak skutecznie zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech poza domem.


Bezpieczne zabawy na podwórku

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko było bezpieczne. Dla wielu to priorytet. Podczas zabawy i spędzania czasu pociech na świeżym powietrzu rodzic powinien pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Musi przede wszystkim upewnić się, że dziecko założony ma odpowiedni strój, a także obuwie. Jedno i drugie musi zostać dopasowane do warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Jeśli zapewnisz dziecku odpowiednią odzież i obuwie, dasz mu wysokie poczucie komfortu i zapewnisz bezpieczeństwo.

Przyda się również inteligentny zegarek do monitorowania lokalizacji, np. suunto smartwatch lub inny. Niezależnie od tego, w jakim miejscu przebywa twoje dziecko, warto mieć z nim bliski kontakt. Staraj się utrzymywać bezpośredni nadzór nad swoją pociechą. Bliskość zwiększa bezpieczeństwo dziecka niezależnie od tego, czy jest się w sklepie, na placu zabaw, w parku, czy na ławce przed blokiem.

Poza tym warto nauczyć pociechę podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dzięki ich znajomości poczuje się bardziej komfortowo, zwłaszcza będąc gdzieś samotnie. Naucz dziecko, że nie powinno przechodzić przez ulicę bez pomocy dorosłego. Opowiedz dziecku o wszystkim, co tylko przychodzi ci do głowy. Pozwól zadawać pytania i postaraj się szczegółowo na nie odpowiadać.

Podróżowanie a bezpieczeństwo

Dziecko powinno czuć się bezpiecznie w każdej sytuacji – również w czasie podróży. Istnieje bowiem mnóstwo czynników wpływających na bezpieczeństwo pociech, zwłaszcza podczas przebywania w miejscach publicznych i ciągłego przemieszczania. Jeśli razem z dzieckiem podróżujecie samochodem, nie zapomnij o konieczności dopasowania odpowiedniego fotelika – zarówno do wieku, jak i wagi pociechy. To bardzo ważne, aby zagwarantować mu bezpieczeństwo w podróży.

Zanim wyruszysz ku wielkiej przygodzie ze swoją pociechą, koniecznie zaplanuj trasę i aktywności, jakich będziecie się podejmować na miejscu. Przydatne będą też odpowiednio długie przerwy, zwłaszcza gdy podróż zajmuje wiele godzin. Regularne pauzy w trakcie jazdy sprawią, że dziecko nie będzie czuło się zmęczone. Na przystanku zajmie się czymś, co odwróci jego uwagę od długiej trasy. Warto więc pamiętać o postojach, aby uniknąć efektu znużenia u dziecka.

dziecko poza domem


W ten sposób możesz chronić swoje dziecko!

Warto pomyśleć o podarowaniu dziecku smartwatcha – najlepiej ze wbudowanym lokalizatorem. Zegarek na ręce będzie sposobem na kontrolowanie tego, co robi lub gdzie się w danym momencie znajduje. Smartwatch to nowoczesne rozwiązanie umożliwiające rodzicom śledzenie lokalizacji pociechy w czasie rzeczywistym. Jest to gadżet przydatny – zwłaszcza w miejscach, gdzie dziecko mogłoby się łatwo zgubić (np. w podróży, w dużym mieście, w supermarkecie).

Funkcja lokalizatora pozwoli błyskawicznie odnaleźć „zgubę” i zapewni tym samym dodatkowe zabezpieczenie dla dziecka. Przykładowo na www.komputronik.pl/search-filter/18499/smartwatche wybierzesz smartwatch, który będzie wyposażony w najbardziej odpowiednie dla ciebie funkcje.

W dzisiejszym świecie rodzice muszą szczególnie dbać o bezpieczeństwo swojego dziecka – również w tym cyfrowym. Czasami w Internecie czeka na dzieci więcej zagrożeń niż w realnym świecie. Właśnie dlatego podstawą jest edukacja cyfrowa, czyli nauczenie pociechy bezpiecznego korzystania z sieci internetowej. Warto omówić zagrożenia, które mogą czyhać na dzieci online. Wyjaśnij dziecku również zasady udostępniania informacji w sieci.

Jak jeszcze chronić pociechę w Internecie?

  • Zainstaluj filtry rodzicielskie w wyszukiwarce internetowej. Dzięki temu dziecko będzie mieć ograniczony dostęp do treści, które nie są odpowiednie dla jego wieku.
  • Zachęcaj pociechę do otwartych rozmów z tobą. Dziecko powinno wiedzieć, że zawsze jesteś, gdy tego potrzebuje. Może rozmawiać z tobą o różnych doświadczeniach online, a także zgłaszać ci niepokojące sytuacje.

Artykuł sponsorowany.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź