TRYB JASNY/CIEMNY

Czy da się mówić płynnie po angielsku, mieszkając w Polsce?

kurs angielskiego

Dłuższy pobyt w kraju anglojęzycznym to dla większości osób nie tylko okazja do poznania nowej kultury, ale przede wszystkim do opanowania języka. Ale co z tymi z nas, którzy nie planują w tym momencie takiej przeprowadzki? Czy da się dobrze mówić po angielsku, jeśli naszym krajem pobytu jest Polska? Oczywiście! Wyjaśniam, jak to zrobić.

Metoda nr 1 - jak najwięcej treści po angielsku!

Większość osób, które posługują się w pracy językiem angielskim, nie zna go tak naprawdę idealnie. Dlatego często pojawia się potrzeba poszerzenia swoich umiejętności, ale wraz z tą potrzebą nie rodzą się nowe pomysły. Tymczasem wskoczenie na wyższy poziom znajomości języka nie jest czymś nieosiągalnym.

Jeśli nie zaczynamy od zera, jedyne, czego potrzebujemy, to poszerzenie naszych kompetencji gramatycznych i leksykalnych oraz usprawnienie płynności. W tym celu możemy po prostu korzystać z treści, z których i tak korzystamy, ale zamienić przyswajanie ich po polsku na angielski.

Po angielsku obejrzymy obecnie większość seriali i filmów, przeczytamy ulubione książki, artykuły i wiadomości. A nawet nauczymy się czegoś nowego, jeśli zdecydujemy się na kurs na ciekawy temat, ale w języku angielskim!

Dobry kurs angielskiego - wsparcie nie do przecenienia

Immersja językowa to jedno, ale nie zawsze jest ona skuteczną drogą do systematycznego opanowania języka. Tutaj na pewno pomoże nam zapisanie się na dobrze zorganizowany kurs angielskiego na poziomie odpowiadającym temu, który chcemy osiągnąć.

Kursy angielskiego to miejsce, gdzie będziemy się uczyć w sposób zdyscyplinowany i systematyczny, nawet jeśli danego dnia będziemy zniechęceni. Samo pojawienie się na kursie sprawi że w głowie zostanie nam coś więcej, niż gdybyśmy próbowali się do tego zmusić w zaciszu własnego domu.

Rozmowy po angielsku z ludźmi z całego świata

Jak jeszcze otoczyć się językiem angielskim, jeśli mieszkamy w Polsce i utrzymujemy kontakty głównie z Polakami? To bardzo proste - warto skorzystać w tym celu z mocy internetu! Istnieje wiele aplikacji, stron i forów internetowych, a także grup na social media, które służą tak zwanej wymianie językowej.

Oznacza to, że kontaktujemy się z kimś kto chce się nauczyć języka, który znamy i rozmawiamy z nim w tym języku. On za to oferuje nam rozmowy w swoim języku rodzimym. Takie oferty z całą pewnością to doskonały dodatek do kursu angielskiego. A co najlepsze - z tego typu ofert będziemy mogli często skorzystać za darmo, w ramach barteru język za język.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z International House Wrocław

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź