TRYB JASNY/CIEMNY

Zalety niepublicznego przedszkola ze żłobkiem

 

przedszkole prywatne czy publiczneNasze dzieci to nasze prawdzie "oczka w głowie". Nic więc dziwnego, że wybór ich pierwszej placówki edukacyjno- wychowawczej, takiej jak żłobek czy przedszkole, to dla wielu Rodziców nie lada wyzwanie. Coraz większą popularnością i uznaniem cieszy się niepubliczne przedszkole i żłobek. Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Ciekawi? Zaczynamy!

Znajome otoczenie

Niepubliczny żłobek połączony z przedszkolem to rozwiązanie, które zaoszczędzi bardzo wielu stresu dla malutkich dzieci oraz samych Rodziców. W pierwszym okresie życia, rozstanie z rodzicami, nawet na parę godzin dziennie, jest dla dziecka ogromnym przeżyciem. Jeśli więc nasze dziecko już oswoiło się ze żłobkiem, znając swoich kolegów, opiekunów, przenoszenie go do zupełnie innego przedszkola sprawia, że znów będzie czuło się nieswojo, rozpoczynając proces adaptacji od samego początku. Niepubliczne przedszkole ze żłobkiem stanie się dla naszego dziecka tzw. drugim domem, aż do czasu rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej. To sprawia, że dziecko będzie czuć się bezpiecznie, swobodnie i przyjaźnie przez pierwszych sześć, kluczowych lat swojego życia.

Kreatywny, rozwijający program nauczania w przedszkolu

Program nauczania w przedszkolu prywatnym różni się od nauczania w placówkach edukacyjno-wychowawczych publicznych. To zdecydowanie większa ilość materiału dla dzieci, jak również o wiele bardziej atrakcyjne, innowacyjne metody nauczania. Dzięki temu dzieci uczestniczą w bardzo wielu warsztatach czy spotkaniach z wieloma, różnymi gośćmi, którzy opowiadają o swojej prac, bądź uczą dzieci przydatnych umiejętności, zachęcając do dalszego pogłębiania wiedzy i nowych zainteresowań. Przede wszystkim w przedszkolu panuje doskonała atmosfera zachęcająca do zabawy i wspólnego spędzenia czasu z rówieśnikami, ucząc dzieci wspólnej pracy w grupie. 

Mniejsze grupy, indywidualne podejście do dzieci i ich potrzeb 

Przedszkole niepubliczne kładzie największy nacisk na dobre samopoczucie, przyjazną atmosferę dla każdego dziecka. To sprawia, że w przeciwieństwie do przedszkola publicznego, tworzone są mniejsze grupy, dzięki czemu opiekunowie mogą poświęcić więcej uwagi, pracy i zaangażowania dla każdego dziecka. Dzięki temu możemy liczyć na bardziej efektywną naukę, doskonałą zabawę, jak również większy poziom uwagi, co dla małych dzieci jest kwestią priorytetową. 

Doskonały poziom nauczania języków obcych 

Prywatne przedszkole to zdecydowanie najkorzystniejsza opcja na efektywną naukę języków obcych dla dzieci. Umiejętność posługiwania się biegłym językiem angielskim to praca od najmłodszych lat. W prywatnych przedszkolu przykłada się szczególną wagę do nauki słownictwa, a przede wszystkim swobody w porozumiewaniu się językiem obcym. Takie praktyczne umiejętności będą doskonałą podwaliną dla każdego przedszkolaka, która będzie procentować nie tylko w szkole, ale także w dorosłym życiu. 

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź