TRYB JASNY/CIEMNY

Jakie zabawki dla 6-miesięcznego dziecka będą najlepsze?

zabawki dla 6 miesięcznego dziecka

Zabawki dla półtorarocznego dziecka stają się nieodzownym elementem jego aktywności w ciągu dnia. 6-miesięczne niemowlę, choć wciąż jest jeszcze bezradne, coraz chętniej sięga po różne przedmioty, bawiąc się nimi. Jest ciekawe świata i zaczyna go intensywnie odkrywać. Dlatego też podpowiadam jakie zabawki dla 6-miesięcznego dziecka będą najlepszym wyborem.Na co zwrócić uwagę, wybierając zabawki dla półrocznego dziecka?

Wybierając zabawki dla 6-miesięcznego niemowlaka, należy wciąż pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie dziecka. Maluchy w tym wieku nadal mają tendencję do wkładania do buzi różnych przedmiotów. Nieodpowiednio dobrane zabawki, z małymi elementami lub wykonane z materiałów barwionych nieznanymi substancjami, mogą więc stanowić dla nich poważne zagrożenie. Dlatego też najlepszym wyborem są zabawki dla półrocznej dziewczynki lub chłopca, które mają między innymi certyfikaty CE, PZH czy STANDARD 100 by OEKO-TEX potwierdzające ich jakość i bezpieczeństwo użytkowania pod różnorodnymi względami. 

Poza bezpieczeństwem, wybierając zabawki na 6 miesięcy, należy także zwrócić uwagę na to, aby nie tylko zapewniały one frajdę dla malucha, ale także aktywnie wspierały jego prawidłowy rozwój. Półroczne dzieci zazwyczaj zaczynają już samodzielnie poruszać się, raczkując. Uczą się chwytać przedmioty w dłonie i operować nimi oraz podejmują pierwsze próby porozumiewania się z otoczeniem poprzez gaworzenie. Dlatego warto, aby zabawki, którymi będzie bawiło się niemowlę, były w pełni dopasowane do jego wieku. Pewność co do tego można natomiast mieć, decydując się na zakup zabawki 6 m+, oznaczenie to informuje bowiem, że dany model przeznaczony jest dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia. Ich szeroki wybór oferuje natomiast na przykład internetowy sklep dziecięcy Malulu, który dla ułatwienia odnalezienia odpowiednich zabawek dla dzieci w każdym wieku podzielił je na kategorie wiekowe zgodne ze znajdującymi się na nich oznaczeniami. 

Rodzaje zabawek idealnie sprawdzających się dla 6-miesięcznego niemowlaka

Istnieją różnorodne zabawki dla 6-miesięcznego dziecka, przez co znalezienie wśród nich tych szczególnie wartych uwagi nie należy wcale do łatwych zadań. Dlatego też prezentujemy 3 najciekawsze rodzaje zabawek dla półrocznego dziecka, które będą nie tylko atrakcyjne mu każdy dzień, ale także wspierać jego rozwój.

Pluszaki, czyli uniwersalne zabawki 6 m+

Pierwszym i najbardziej uniwersalnym rodzajem zabawek 6 m+ są klasyczne pluszaki. Pół roku to idealny czas na kupienie dziecku jego pierwszej przytulanki, która stanie się jego przyjacielem podczas codziennych zabaw. Może być to zarówno kultowy już szumiący miś, jak i inny pluszak w formie zwierzątka. Ciekawą propozycją w tym przypadku są także zabawki tekstylne w kształcie kostki. Najczęściej na każdej jej ściance umieszczone są elementy o innych kształtach, kolorach i fakturach. Dzięki temu zabawa nimi aktywizuje wszystkie zmysły dziecka. W przypadku pluszaków w formie zabawki dla półrocznej dziewczynki doskonale sprawdzą się także tekstylne, miękkie lalki, które z powodzeniem mogą towarzyszyć dziecku podczas zasypiania. 

Rozwijające zabawki dla półrocznego dziecka

Poszukując idealnej zabawki dla półrocznego dziecka, warto także zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju rozwijające modele. Dzielą się one na kilka różnych kategorii, wśród których wyróżnić można między innymi:

  • różnorodne grzechotki aktywizujące chwyt dziecka oraz stymulujące zmysł słuchu, 
  • miękkie książeczki wykonane z bezpiecznych tkanin, które zawierają ciekawe obrazki, dzięki temu pozytywnie wpływają na rozwój wzroku dziecka oraz koordynację oko-ręka,
  • interaktywne zabawki 6 m+, które wymagają wykonania określonych czynności, aby zaczęły działać, dzięki temu rozwijają u dzieci zdolność logicznego myślenia,
  • różnorodne sortery oraz klocki i piłeczki sensoryczne wspierające rozwój małej motoryki niemowląt. 

Maty edukacyjne sprawdzające się jako zabawki dla półrocznej dziewczynki i chłopca

Ostatnią z wartych uwagi propozycji, jeśli chodzi o zabawki dla 6-miesięcznego dziecka, są maty edukacyjne. Ich największą zaletą jest wielofunkcyjność, gdyż z powodzeniem mogą być wykorzystywane jako zabawka sama w sobie, po zawieszeniu nad nimi miękkich zabawek, a także doskonale sprawdzają się podczas zabawy innymi przedmiotami. Dodatkowo maty edukacyjne cenione są przez rodziców także za to, że zapewniają bezpieczną przestrzeń dla dziecka, dzięki temu jego aktywności w ciągu dnia mogą obejmować niemal wszystkie pomieszczenia w domu. 

Podsumowując, najlepsze zabawki dla 6-miesięcznego dziecka to przede wszystkim te, które są dla niego bezpieczne i pełni dostosowane do jego wieku. Dodatkowo podczas ich wybierania warto zwrócić uwagę na to, aby zabawa nimi miała pozytywny wpływ na dalszy rozwój dziecka. Tego typu efekty są w stanie zapewnić natomiast sensoryczne, kreatywne oraz interaktywne zabawki dla 6-miesięcznego niemowlaka. 

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź