TRYB JASNY/CIEMNY

Pomysł na naukę bez nudy. Poznaj karty pracy do druku dla dzieci z portalu „Rozwój dziecka"

karty pracy dla dzieci

Wnioskowanie logiczne, liczenie, poznawanie własnych emocji, wzmacnianie uwagi i ćwiczenia pamięci – to tylko przykłady umiejętności, które dziecko może doskonalić poprzez karty pracy do druku. Na portalu „Rozwój dziecka” znajdziesz specjalnie opracowane ćwiczenia do wydrukowania w kolorze, które w interesujący sposób zachęcą dzieci do nauki. Karty pracy są pogrupowane według kategorii wiekowych – od przedszkola, przez nauczanie początkowe, aż do czwartej klasy. Co ciekawego możesz w nich znaleźć?

Kategoria kart pracy „Odkrywam świat”

Otaczający świat jest niezwykle interesujący dla najmłodszych, ale nie od razu dla nich znajomy. Na stronie  https://childdevelop.pl znajdziesz karty pracy do wydruku, które pomagają dzieciom poznać nazwy kolorów, pór roku, miesięcy, dni tygodnia, nauczyć mierzenia czasu, nazywania godzin czy zawodów. Przystosowują do życia w społeczeństwie i uczą skupiania się na ważnych rzeczach. Kolorowe ćwiczenia mają łatwe do zrozumienia formuły i żywe ilustracje, dzięki czemu interesują dzieci, a dorosłym ułatwiają wyjaśnianie tajników otaczającego świata.

Nauka literek i liczenia z kartami do ćwiczeń

Dziecku łatwiej będzie nauczyć się alfabetu, jeśli wiedza zostanie podana w przystępny sposób. Niech zacznie od poznawania literek na przykład w formie kolorowanek czy wycinanek. Podobnie z przyswajaniem cyfr – karty pracy z prostymi zadaniami uczą dzieci myślenia w kategoriach matematycznych, które będzie przydatne na dalszych etapach edukacji. Dla dzieci w pierwszych klasach podstawówki znajdziesz ćwiczenia do wydruku z piramidami matematycznymi, gry w dodawanie, matematyczne labirynty i inne niezwykle interesujące zagadki, które pierwszoklasiści uwielbiają.

To nie wszystko – odkryj interesujące karty do druku dla dzieci

Dlaczego forma ćwiczeń „na papierze” jest dla dziecka lepsza niż na przykład gry edukacyjne na ekranie? Ponieważ ćwiczenia rysowania i pisania udoskonalają motorykę ręki, a ta z kolei odgrywa znaczącą rolę w kształceniu językowych kompetencji. Tradycyjny sposób rozwiązywania zadań na kartce poprawia też koordynację wzrokowo-przestrzenną. Kolorowanki edukacyjne, gry logiczne, ćwiczenia do nauki angielskiego – odkryj ciekawy sposób na naukę z kartami pracy, które są dostępne na portalu „Rozwój dziecka”.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź