TRYB JASNY/CIEMNY

Jak stworzyć idealny pokój dla dziecka?

pokój dla dziecka inspiracje

Stworzenie idealnego pokoju dla dziecka może być trudnym zadaniem. Jest wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, od kolorów ścian po rodzaj mebli w pokoju. Ale nie martw się, jesteśmy tutaj, aby pomóc! Przygotowałam listę wskazówek, które pomogą Ci stworzyć idealną przestrzeń dla Twojego maleństwa.

Wybór motywu

Jedną z pierwszych rzeczy, które należy zrobić, to wybrać motyw pokoju. Pomoże Ci to określić kolory i dekoracje, których użyjesz. Popularne motywy pokoi dziecięcych to zwierzęta, sport czy przyroda. W ofercie firmy Meblik znajdziesz bogaty wybór kolekcji mebli do pokoju dziecięcego wraz z dedykowanymi motywami. Jeśli już zdecydujesz o motywie, możesz zacząć wybierać pasujące kolory i wzory.

 

Wybór mebli

Kolejnym krokiem jest dobranie mebli do pokoju. Meble dla dzieci powinny być zarówno funkcjonalne, jak i stylowe. Niektóre z niezbędnych elementów to łóżko, komoda, biurko i krzesło. Zastanów się, jak przestrzeń będzie wykorzystywana na co dzień, czy jest wystarczająco dużo miejsca do przechowywania ubrań i zabawek, czy jest wydzielona strefa do nauki oraz czy istnieją potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa.

Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, będziesz na dobrej drodze do zaprojektowania przestrzeni, która będzie zarówno piękna, jak i funkcjonalna, takiej w której Twoje dziecko będzie uwielbiało spędzać czas przez długie lata!

 

Akcesoria w pokoju

Po wybraniu wszystkich mebli do pokoju nadszedł czas, aby zadbać o akcesoria. Niektóre popularne elementy to dywaniki, obrazy ścienne, lampy i pluszowe zabawki. Jeśli Twoje dziecko jest wystarczająco duże, możesz nawet zaangażować je w sam proces dekorowania. Pomoże im to poczuć własność nad ich przestrzenią. Tylko pamiętaj, aby nie stawiać nierealistycznych oczekiwań — w końcu to ma być zabawa!

  

Kolor to podstawa!

Kolory, które wybierzesz do ścian i mebli w pokoju dziecka, będą miały duży wpływ na ogólny wygląd i atmosferę przestrzeni. Dokonując wyboru, weź pod uwagę zarówno preferencje dziecka, jak i nastrój, który próbujesz stworzyć w pokoju. Aby uzyskać wesoły i energiczny klimat, spróbuj użyć jasnych kolorów, takich jak żółty lub pomarańczowy. Aby uzyskać bardziej uspokajającą i relaksującą atmosferę, trzymaj się delikatniejszych odcieni, takich jak niebieski lub zielony.

  

Aranżacja idealnego pokoju dla dziecka może wydawać się trudnym zadaniem, ale dzięki naszym wskazówkom będziesz na dobrej drodze do stworzenia miejsca, które pokochasz zarówno Ty, jak i Twoje dziecko! I pamiętaj, baw się dobrze! W końcu to kolejna szansa na budowanie relacji z swoim dzieckiem.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź