TRYB JASNY/CIEMNY

Kredki pastelowe dla dzieci - to warto o nich wiedzieć

kredki pastelowe dla dzieci

Kredki to niezaprzeczalny element wyposażenia dziecięcego biurka, ale i nie tylko. Towarzyszą dzieciom w wielu miejscach - w podróży, w przedszkolu i szkole, a także podczas wspólnych wyjść z rodzicami. Jednym słowem są z nimi wszędzie, dlatego warto poświęcić trochę więcej czasu na ich właściwy wybór. Dziś przyjrzymy się kredkom pastelowym. Jakie warto kupić? Czym się sugerować podczas ich wyboru? I jak je przechowywać po zakupie? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, czytaj dalej!


Jakie kredki pastelowe warto kupić swojemu dziecku?

Szukając kolejnego opakowania kredek pastelowych dla swojego dziecka, warto mieć na uwadze kilka elementów:

- skład i zapach (najlepiej wybierać te pozbawione szkodliwych substancji i bezzapachowe),

- wielkość opakowania (często większe opakowania są tańsze niż mniejsze - a jak wiadomo dzieciom kredek nigdy za wiele),

- termin przydatności do użycia (przedłużona trwałość jest szczególnie ważna, jeśli kredki mają towarzyszyć dziecku przez cały rok szkolny).

Oprócz tego powinieneś znać podstawowy podział kredek pastelowych: na olejne i kredowe (tzw. suche). W pierwszych zawarty jest olej, który sprawia, że są mniej suche, a przez to mniej sypkie i jaśniejsze. Z kolei w drugich nie ma tego dodatku, więc są typowe suche - i bardziej podatne na uszkodzenia (kruszenie) oraz osypywanie i rozmazywanie.

Jak przechowywać kredki pastelowe?

Aby kredki pastelowe szybko nie uległy zniszczeniu najlepiej przechowywać je w dedykowanych organizerach lub tubach. Takie rozwiązanie zapewni im bezpieczny transport nawet w najdziwniejszych warunkach. Jak wiadomo, dzieci bywają niezwykle energiczne, dlatego opakowanie na kredki powinno być solidnie wykonane.

Kredki pastelowe = zajęcie dla dziecka na długie godziny

Kupując estetycznie wykonane kredki pastelowe, jeszcze bardziej zachęcisz swoje dziecko do malowania. Im większy zestaw i mnogość zawartych w nim kolorów, tym więcej możliwości tworzenia wielobarwnych rysunków. Jedno jest pewne - nie ma lepszego prezentu dla dziecka w każdym wieku jak kredki.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź