TRYB JASNY/CIEMNY

Dzień Kobiet w przedszkolu - spa dla dziewczynek

dzień kobiet przedszkoleSzukacie pomysłów na Dzień Kobiet w przedszkolu? Co zrobić, kiedy wydaje się, że wszystko już było, a Was interesuje mój ulubiony efekt WOW? Pobawcie się w organizację spa dla dziewczynek! Zapraszam Was do zabawy w spa do wydrukowania! Zabawę w spa warto zorganizować we wspomniany już wcześniej Dzień Kobiet, ale sprawdzi się również w Dzień Dziewczynek lub w Dzień Matki. Piszę o dziewczynkach, ponieważ to one są grupą, która jednak w spa się najchętniej pobawi. Jeśli jednak chłopcy wyrażą chęć uczestnictwa, nic nie stoi na przeszkodzie i miło będzie złamać pewne stereotypy.

Face chart do druku


face chart do drukuFace charty to popularne narzędzie dla wizażystów i kosmetyczek. Face chart to szablon twarzy przeznaczony do przetestowania i zaprojektowania makijażu. Większość nauczycielek przedszkola posiada w swoich domach nieużywane lub zapomniane kosmetyki z dawno już poległą datą przydatności. Do zabawy przydadzą się stare cienie, szminki, błyszczki, kredki do oczu. Face chart drukujemy i wręczamy dzieciom. Pod nadzorem dorosłego malują wydrukowaną twarz według własnego uznania. Malowanie twarzy za pomocą prawdziwych kosmetyków zapewni Wam 100% skupienie i wspomniany efekt WOW. Tworzenie makijażu dostarczy możliwości rozwoju zdolności manualnych i sensorycznych. 

Malowanie paznokci zabawa z rytmami

Najprostszą metodą jest odrysowanie dłoni dzieci z papieru i dorysowanie paznokci, które będzie można pomalować. Tymczasem ja zapraszam Was do zabawy z rytmami! Mała rada - nie używajcie prawdziwych lakierów do paznokci - ich opary są bardzo niezdrowe i mogą spowodować u dzieci złe samopoczucie oraz bóle głowy. Do zabawy polecam mazaki, mazaki suchościeralne lub ciastolinę. 
Drukujemy pomoce. Dziecko patrzy na rytm a następnie odtwarza go za pomocą wybranego sposobu na paznokciach. Oprócz pary dłoni, przygotowałam też stopy. Dzieci na pewno uznają to za bardzo zabawne :)
Obrysowywanie ust zabawa z kolorami

Obrysowanie ust jest w roku 2023 tak samo popularne, tak jak miało to miejsce w latach  90. Sama bardzo lubię obrysowywać usta konturówką - jest to niezbędny element mojego codziennego makijażu. Podczas zabawy z dziećmi, konturówki użyjemy do nauki rozpoznawania kolorów oraz ćwiczenia grafomotorycznego. Dziecko wybiera jedną z 9 planszy a następnie obrysowuje usta mazakiem/ konturówką w wybranym przez siebie kolorze.

Malowanie rzęs zabawa
Tę kartę podobnie jak poprzednią, polecam zalaminować. Zadaniem dziecka jest dorysowanie rzęs, na górze i na dole lub tylko na górze. Do zabawy możecie użyć szczoteczki po tuszu do rzęs lub mazaków. Ewentualnie dziecko może wyciąć rzęsy z papieru.Maseczka z ogórków w przedszkolu


To zabawa matematyczno-logopedyczna. Do tej zabawy potrzebujemy słomki. Wybierzcie szklaną lub tekturową! Dziecko sprawdza ile plasterków ogórka będzie potrzebne, "wciąga" plasterek i za pomocą słomki przenosi go na twarz klientki spa. Rozmieszczanie ogórków dowolne :)
Dopasuj pędzle 
Pędzle do makijażu są doskonałe do zabaw wzrokowych. "Żywą" alternatywą tej zabawy jest użycie dwóch takich samych zestawów pędzli. Dorosły układa pędzle według własnego widzimisię, dziecko odwzorowuje. Takie same ćwiczenie mam dla Was do wydrukowania. Rozkładamy karty z pędzlami. Dziecko szuka dwóch takich samych - co nie jest wcale takie łatwe!


Zabawa we fryzjera
Prawdziwa zabawa we fryzjera, jeśli dzieci dobiorą się do nożyczek, może okazać się opłakanym w skutkach pomysłem. Dlatego proponuję Wam wersję papierową, a konkretniej czarno-białą. Dziecko koloruje obrazek a później tnie włosy po śladach. Prosta aktywność trenująca wycinanie. W pliku znajdziecie ćwiczenia z wycinaniem w pionie i w poziomie.


Zabawa w SPA do pobrania TUTAJ

Komentarze

  1. Bardzo pomysłowe!! Dziękuję , jesteś świetna 😍🤩

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź