TRYB JASNY/CIEMNY

Sanki z oparciem czy bez? Jakie kupić dla swojego dziecka?

sanki z oparciem dla dzieci

Ledwie zaczęło prószyć śniegiem, a Twoje dzieci już pytają kiedy weźmiesz je na sanki? Takie sceny rozgrywają się w wielu domach i nie ma w tym nic dziwnego, w końcu jazda na sankach, obok lepienia bałwana i bitwy na śnieżki to jedna z ulubionych zimowych rozrywek na świeżym powietrzu. Zastanawiasz się czy lepiej kupić sanki z oparciem czy bez niego? Poniżej przedstawiam zalety obydwu rozwiązań.


Klasyczne sanki drewniane bez oparcia.

Wytrzymałe i niezwykle uniwersalne sanki drewniane polskiej produkcji to doskonała inwestycja na długie lata! Solidna konstrukcja z wysokiej jakości drewna bukowego, została perfekcyjnie wyszlifowana i dokładnie polakierowana w celu maksymalnego zwiększenia ich trwałości. Dodatkowe metalowe wstawki na płozach to również element wpływający na dłuższą żywotność sanek, a także zwiększający pożądany na śniegu poślizg. Aerodynamiczny kształt sanek, ich około 4kg waga sprawiają, iż są wyjątkowo stabilne i jednocześnie wystarczająco zwrotne i lekkie, by mogły być użytkowane już przez kilkuletnie dzieci. Sanki bez oparcia to doskonały pomysł na prezent dla starszych dzieci i …każdego dorosłego, który choć przez chwile chce znów poczuć się jak beztroskie dziecko!

Sanki dla dzieci z oparciem – wygoda i bezpieczeństwo.

Zastanawiasz się czy warto zainwestować w sanki dla dzieci z dodatkowym wyposażeniem w postaci oparcia i pchacza? Zdecydowanie tak! Taki model rewelacyjnie sprawdzi się już w przypadku naprawdę małych brzdąców! Dzięki stabilnemu oparciu nie ma obaw, iż dziecko zsunie się w trakcie zjazdu z górki, czy chociażby zbyt mocno przechyli na bok podczas nawet powolnego ślizgu. Dodatkowe, miękkie pasy to jeszcze większa gwarancja bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu. Posiadasz śpiworek do wózka? Pamiętaj, że z powodzeniem możesz użyć go również podczas przejażdżki na sankach! Hartowanie dziecka nawet podczas minusowych temperatur to nie tylko świetny sposób na wspólne spędzanie czasu, ale także inwestycja w jego zdrowie.

sanki z oparciem


Sanki z pchaczem – większy komfort prowadzenia.

Współcześnie dostępne sanki dla dzieci mają jeszcze jeden niezwykle przydatny element, a mianowicie poręczny pchacz. Możliwość pchania przed sobą sanek eliminuje obawy, iż podczas spacerów na sankach, zajęci ich ciągnięciem tracimy pociechę z oczu. Co więcej, taki sposób kierowania sankami jest też znacznie wygodniejszy i nie wymaga użycia aż tak dużej siły. Zwłaszcza jeśli w drodze do najlepszej górki do ślizgania, musimy pokonać niezbyt sprzyjającą trasę przez chodniki, jezdnię itp. utrudnienia.

Sanki dla dzieci – dlaczego warto kupić?

Wciąż masz wątpliwości czy opłaca się inwestować w sanki z oparciem i pchaczem? A jeśli w tym roku zima nie dopisze? Twój maluch złapie podczas ferii jakąś infekcję lub wyskoczą jakiekolwiek inne przeciwności losu? Nic straconego! Warto pamiętać, iż pogoda jest naprawdę nieprzewidywalna, dlatego zawsze lepiej mieć pod ręką solidne i bezpieczne sanki metalowe lub drewniane. Oparcie w sankach jest wystarczająco szerokie, by zapewnić komfortową jazdę nawet starszym dzieciom (wliczając również dodatkowe centymetry grubaśnych kombinezonów). A jeśli stwierdzisz, że pchacz i oparcie nie są już więcej potrzebne, możesz je łatwo zdemontować i korzystać z sanek w ich klasycznej postaci przez wiele kolejnych sezonów.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź