TRYB JASNY/CIEMNY

Jakie body dla dziewczynek warto wybrać?

body dla dziewczynek

Body to nieodłączna część wyprawki niemowlęcej. Trudno chyba o bardziej podstawowy element garderoby małego człowieka. Ubranka dla bobasów muszą być wygodne i funkcjonalne. Dla rodziców nie bez znaczenia jest także ich design. Na jakie body dla dziewczynek warto się zdecydować?


Body dla dziewczynek - komfort i swoboda przede wszystkim

Przede wszystkim body musi być do dziecka dobrze dopasowane pod kątem rozmiaru. Co ciekawe, sporo maluchów nie mieści się w standardową rozmiarówkę. Dzieci rozwijają się w różnym tempie. Rozmiar z metki np. 0-3 miesiące bywa pomocny, ale nie jest wyznacznikiem. Lepiej kierować się konkretnymi wymiarami. 

Bobas musi mieć pełną swobodę wykonywania ruchów. Dlatego body dla dziewczynek nie może być zbyt obcisłe. Wtedy powodować będzie uczucie dyskomfortu. Z drugiej strony ubranka dziecięce nie mogą być zbyt luźne. Muszą poczekać wówczas na swoją kolej. Zwijający się materiał nie wygląda ładnie, a dodatkowo przeszkadza maluchowi w czasie snu. 

Jak wybrać idealne body dla dziewczynek?

Body dla dziewczynek mogą mieć krótki lub długi rękaw. Na który model się zdecydować? Sporo zależy od aktualnej pory roku. Jeśli maluch jeszcze nie przyszedł na świat, w wyprawce powinny się znaleźć body z krótkim i długim rękawem. Nie należy jednak przesadzać z ich ilością. Trudno przewidzieć, jak duży będzie noworodek po urodzeniu. 

W okresie letnim najlepszym wyborem są body bez rękawów. Jednak nawet i latem zdarzają się dni chłodne, deszczowe. Dobrze jest więc mieć do dyspozycji także body z długim rękawem. Dziecka nie można wychładzać ani przegrzewać. 

Bardzo ważny jest materiał wykonania. Skóra małych dzieci jest bowiem wrażliwa, podatna na podrażnienia. Body dla dziewczynek powinno być więc produkowane z certyfikowanych materiałów. Im prostszy skład, tym lepiej. Wpływa to na wygodę dziecka oraz trwałość samego ubranka. Body wykonane z wysokiej jakości tkanin można wielokrotnie prać bez obaw o jego zniszczenie. Doskonale sprawdza się w tym przypadku bawełna. 

Jak powinno wyglądać body dla dziewczynek?

Ubranka dla małych dzieci powinny być nie tylko wygodne czy bezpieczne, ale i stylowe. Nie ma chyba rodzica, który nie chciałby, aby jego córeczka prezentowała się uroczo. Body dla dziewczynek bywają więc nie tylko casualowe, ale i nieco bardziej eleganckie. Warto mieć także modele w szafie, aby wykorzystać je podczas specjalnych okazji. W końcu są imprezy, na które zapraszane są także małe dzieci. Mowa tutaj o weselach, urodzinach czy świętach. 

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź