TRYB JASNY/CIEMNY

Materiały na Pierwszy Dzień Wiosny

pierwszy dzień wiosny przedszkole

21 marca wypada pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długich zimowych miesiącach, wszyscy czekamy na nią z utęsknieniem. W ten szczególny dzień doświadczamy również zjawiska równonocy wiosennej  - od tej chwili dni będą coraz dłuższe, a noce coraz krótsze. Jakie atrakcje dla dzieci zachwycą je w pierwszy dzień wiosny?


Medale Witaj Wiosno!


Jak wyobrażacie sobie wiosnę? Mi zdecydowanie najbliżej do wyobrażania sobie pór roku jako różnych typów urody. I tak wiosna zawsze miała dla mnie lekko rudawe włosy i nosiła piękne, zielone lub seledynowe sukienki. Coś na podobę Ani z Zielonego Wzgórza! A więc mam dla Was medale z napisem "Witaj Wiosno", które dzieci mogą sobie przypiąć na wiosenny spacer, najlepiej z instrumentami!

pierwszy dzień wiosny przedszkole

Medale w wersji pdf do pobrania TUTAJ


Wiosenne kwiaty - zabawa z latarką


Wiem jak lubicie zabawy z latarką, więc i na Pierwszy Dzień Wiosny nie mogło ich zabraknąć :) Do zabawy zrobiłam 12 ilustracji wiosennych kwiatów oraz puste plansze z trawą. Ilustracje z kwiatami wystarczy przykleić na odwrocie tych pustych, podświetlić latarką i... oczom dzieci ukażą się dopiero świeżutkie wiosenne kwiaty. 

PS: ilustracji kwiatów możecie użyć również do stworzenia gry memory lub jako flashcardów.

Wiosenne kwiaty - zabawa z latarką do pobrania TUTAJ Wiosenne kalambury


pierwszy dzień wiosny scenariusz przedszkoleKalambury sprawdzą się podczas każdej odświętnej i nieodświętnej okazji. To wspaniała zabawa dla dzieci i dorosłych, pomagająca przełamywać własne bariery i ucząca kreatywności. Zapraszam do zabawy w wiosenne kalambury, których skutkiem są niewątpliwie śmiech i entuzjazm. Jeżeli macie w grupie dzieci z Ukrainy, zabawa w kalambury to jedna z takich, która spokojnie pokonuje bariery językowe.


powitanie wiosny w przedszkolu

Matematyczną wiosenną propozycją zabawy jest Wiosenne przeliczanie. Zadaniem dziecka jest policzyć elementy widoczne na obrazku a następnie przyczepić klamerkę lub spinacz do odpowiedniej cyfry. 

Wiosenne przeliczanie do pobrania TUTAJ
Wiosenne poszukiwania


pierwszy dzień wiosny w przedszkolu pomysłyIdealnie gdyby Pierwszego Dnia Wiosny (i nie tylko wiosny, ale też każdej innej pory roku, najlepiej codziennie i podczas każdej pogody) wybrać się na spacer i poszukać oznak wiosny w otoczeniu. Aby spacer uatrakcyjnić, polecam zabawę w poszukiwanie - każde z dzieci dostaje kartkę z wiosennymi symbolami do znalezienia i wypatruje ich podczas wędrówki. 


Karty do wiosennych poszukiwań do pobrania TUTAJ
Wiosenne karty pracy 


wiosna karty pracyNa blogu wcześniej pojawiły się już wiosenne karty pracy. Dzisiaj pora na 2 część :) Do uzupełniania kart przydadzą się głównie kredki, plastelina, bibuła i wyobraźnia :)

Wiosenne karty pracy do pobrania TUTAJ

Komentarze

  1. Bardzo dziękuję, świetne materiały!

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie pierwszy raz będę korzystać. Świetne materiały, dzieciaki również zadowolone. Dziękuję!:-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo przydatne materiały. Bardzo dziękuję.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź