TRYB JASNY/CIEMNY

Materiały na Pierwszy Dzień Wiosny


Cześć i czołem Kochani! Już jutro Pierwszy Dzień Wiosny <3 Co oznacza, że wszystkim nam udało się przeżyć zimę i teraz z dnia na dzień będzie już coraz jaśniej i cieplej. Z tej okazji przygotowałam kilka nowych przydasiów, dzięki którym obchody jutrzejszego dnia będą bardziej przyjemne :) 


Medale Witaj Wiosno!

Jak wyobrażacie sobie wiosnę? Mi zdecydowanie najbliżej do wyobrażania sobie pór roku jako różnych typów urody. I tak wiosna zawsze miała dla mnie lekko rudawe włosy i nosiła piękne, zielone lub seledynowe sukienki. Coś na podobę Ani z Zielonego Wzgórza! A więc mam dla Was medale z napisem "Witaj Wiosno", które dzieci mogą sobie przypiąć na wiosenny spacer, najlepiej z instrumentami!Wiosenne kwiaty - zabawa z latarką

Wiem jak lubicie zabawy z latarką, więc i na Pierwszy Dzień Wiosny nie mogło ich zabraknąć :) Do zabawy zrobiłam 12 ilustracji wiosennych kwiatów oraz puste plansze z trawą. Ilustracje z kwiatami wystarczy przykleić na odwrocie tych pustych, podświetlić latarką i... oczom dzieci ukażą się dopiero świeżutkie wiosenne kwiaty. 

PS: ilustracji kwiatów możecie użyć również do stworzenia gry memory lub jako flashcardów.Wiosenne kalambury
Kalambury sprawdzą się podczas każdej odświętnej i nieodświętnej okazji. To wspaniała zabawa dla dzieci i dorosłych, pomagająca przełamywać własne bariery i ucząca kreatywności. Zapraszam do zabawy w wiosenne kalambury, których skutkiem są niewątpliwie śmiech i entuzjazm. Jeżeli macie w grupie dzieci z Ukrainy, zabawa w kalambury to jedna z takich, która spokojnie pokonuje bariery językowe.Matematyczną wiosenną propozycją zabawy jest Wiosenne przeliczanie. Zadaniem dziecka jest policzyć elementy widoczne na obrazku a następnie przyczepić klamerkę lub spinacz do odpowiedniej cyfry. 
Wiosenne poszukiwania
Idealnie gdyby Pierwszego Dnia Wiosny (i nie tylko wiosny, ale też każdej innej pory roku, najlepiej codziennie i podczas każdej pogody) wybrać się na spacer i poszukać oznak wiosny w otoczeniu. Aby spacer uatrakcyjnić, polecam zabawę w poszukiwanie - każde z dzieci dostaje kartkę z wiosennymi symbolami do znalezienia i wypatruje ich podczas wędrówki. 
Wiosenne karty pracy cz. 2
Na blogu wcześniej pojawiły się już wiosenne karty pracy. Dzisiaj pora na 2 część :) Do uzupełniania kart przydadzą się głównie kredki, plastelina, bibuła i wyobraźnia :)Zachęcam Was do skorzystania z innych materiałów z kategorii WIOSNA.

Jeżeli korzystasz ze stworzonych przeze mnie materiałów, będę wdzięczna za udostępnienie posta oraz lajki i komentarze. To daje mi największą motywację do dalszej pracy! :)

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź