TRYB JASNY/CIEMNY

Wiosenna łąka - karty pracy, obrazki roślin i zwierzątMaj to zdaniem wielu osób najpiękniejszy miesiąc z całej dwunastki. Przyroda eksploduje teraz z całą wiosenną mocą. Dzisiaj zanurzymy się w łąkowej trawie, żeby poznać jej mieszkańców - rośliny oraz zwierzęta a także utrwalimy różne umiejętności podczas wykonywania kart pracy. Zapraszam! :)


Mieszkańcy łąki - ilustracje do druku, Zwierzęta zamieszkujące łąkę + ilustracje owadów dla dzieci

Dzieci zazwyczaj nie przepadają za owadami, sama nie jestem ich największą fanką ;) W poniższym pliku znajdziecie ilustracje owadów oraz mieszkańców łąki, w sumie 24 ilustracje formatu A4 w ozdobnych zielonych ramkach. 
Rośliny na łące


Kiedy byłam dzieckiem, nauczyciele często organizowali nam wycieczki na pobliskie łąki, wręczali zielnik, a my musieliśmy odnaleźć jak najwięcej roślin z książki. To były jedne z najlepszych lekcji w życiu! Zachęcam również Was do zorganizowana wycieczki na łąkę, wyposażenie dzieci w obrazki podstawowych roślin i zachęcenie do ich poszukiwania. 


Najczęściej spotykaną łąkową rośliną w naszym otoczeniu jest mniszek lekarski/mniszek pospolity. Nie zachęcam do zrywania przez dzieci, ponieważ jego sok w kontakcie z ich małymi rączkami i buziami, może okazać się trujący. Zapraszam za to do obejrzenia ilustracji Cykl życia mniszka lekarskiego, a później do wykonania utrwalającej karty pracy. 
Wiosenna łąka - karty pracy

A na deser zostały nam karty pracy, łatwe i przyjemne do wykonania. Jeśli szukacie nowych kart pracy z zakresu Wiosennej łąki lub po prostu będziecie chcieli poszerzyć swoje zbiory, z pewnością znajdziecie wśród nich coś dla Waszych dzieci.
Przypominam również o pozostałych materiałach, które wcześniej ukazały się na Dzieckiem bądź a które możecie wykorzystać do łąkowych tematów:


Pozostałe pomoce z cyklu ŁĄKA znajdziecie TUTAJ.

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź