TRYB JASNY/CIEMNY

Poznajemy wiosenną łąkę: rośliny, zwierzęta i karty pracy dla dzieci

Wiosenna łąka karty pracy


Maj, najpiękniejszy miesiąc w roku, przynosi ze sobą eksplozję wiosennych barw i życia. To idealny czas, by wyruszyć na edukacyjną przygodę po łąkach, które tętnią życiem. Dziś zapraszam na wirtualną wycieczkę po łące, gdzie poznamy jej fascynujących mieszkańców - rośliny i zwierzęta.


Mieszkańcy łąki - ilustracje do drukuzwierzęta na łące do druku


Dzieci z natury są ciekawe świata, choć nie zawsze przepadają za owadami. Aby pomóc im pokochać te małe stworzenia, przygotowałem zestaw 24 ilustracji A4 w ozdobnych zielonych ramkach. Ilustracje przedstawiają różnorodne zwierzęta łąkowe, w tym owady, które możecie pobrać poniżej:


Zwierzęta zamieszkujące łąkę pobierzecie TUTAJOdkrywamy rośliny na łące


Moje dzieciństwo upłynęło na wycieczkach do pobliskich łąk, gdzie pod okiem nauczycieli odkrywaliśmy różnorodność roślin. Dzisiaj chciałabym zachęcić Was do zorganizowania podobnych wycieczek. Wyposaż swoje dzieci w obrazki podstawowych roślin i zachęć do ich poszukiwania. Pamiętaj o mniszku lekarskim, popularnej łąkowej roślinie. Chociaż atrakcyjny, jego sok może być trujący dla delikatnej skóry dzieci. Zamiast zbierania, proponuję skupić się na obserwacji.

rośliny na łące do drukuRośliny na łące - ilustracje pobierzecie TUTAJ

Cykl życia mniszka lekarskiego

Oferuję również ilustracje oraz karty pracy, które pomogą dzieciom zrozumieć cykl życia mniszka lekarskiego. Edukacyjne materiały pobierzecie poniżej:


Cykl rozwoju mniszka lekarskiego + karta pracy pobierzecie TUTAJWiosenna łąka - karty pracy


łąka karty pracy przedszkoleNa koniec, dla tych, którzy szukają nowych materiałów edukacyjnych lub chcą uzupełnić swoje zbiory, przygotowałem karty pracy na temat wiosennej łąki. Karty pracy są łatwe i przyjemne do wykonania, a ich pobranie jest możliwe pod poniższym linkiem.


Wiosenna łąka - karty pracy pobierzecie TUTAJNie zapomnij też skorzystać z innych materiałów dostępnych na naszym blogu, które pomogą wzbogacić temat łąki w edukacji Waszych dzieci.

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź