TRYB JASNY/CIEMNY

Materiały na Dzień Pandy


Czy wiecie, że pandy to narodowe symbole Chin? Międzynarodowy Dzień Pandy przypada na 16 marca. To właśnie panda już od wielu lat uchodzi za symbol zagrożonych wyginięciem gatunków i nie ma w tym nic dziwnego - na świecie jest coraz mniej pand. Póki jeszcze mamy możliwość, skorzystajmy z niej by przybliżyć pandy najmłodszym.

Ciekawostki o pandach dla dzieci
W pliku znajdziecie kilkanaście ciekawostek o życiu tych samotnych zwierząt. Możecie je zaprezentować na ekranie, wydrukować i zrobić z nich gazetkę lub pobawić się w odnajdywanie ciekawostek w sali.


Dzień Pandy napis
Napis w formie girlandy w odcieniach zieleni i z bambusem w tle. 


Ubierz pandę
Zabawa skierowana do najmłodszych dzieci. Zadaniem dziecka jest dopasować kolorystycznie ubranka do tła, na którym występuje panda. Jest z tym trochę wycinania i laminowania, ale zabawa przednia i doskonała okazja do nauki kolorów... bo kto powiedział, że pandy muszą ograniczać się do czerni i bieli?

Kung Fu Panda karty ruchowe

Z okazji Dnia Pandy warto pokusić się o emisję filmu animowanego Kunf Fu Panda, a przed lub po seansie zapewnić dzieciom trochę ruchu poprzez zaprezentowanie różnych (oczywiście zmyślonych przeze mnie) stylów kung fu. Radość, uśmiech i endorfiny gwarantowane :)


Maska pandy
Tym razem nie opaska, a sama maska, którą dzieci mogą nałożyć do zdjęć. Wystarczy wyciąć, zalaminować, przyczepić sznurek i gotowe!Jeżeli korzystasz ze stworzonych przeze mnie materiałów, będę wdzięczna za udostępnienie posta oraz lajki i komentarze. To daje mi największą motywację do dalszej pracy! :)

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź