TRYB JASNY/CIEMNY

Top 5 trafionych prezentów dla dziecka!


Dawanie prezentów naszym bliskim jest często wyrazem sympatii i chęcią sprawienia im przyjemności. Wielu dorosłych zadaje sobie jednak pytanie - jaki prezent nadaje się dla dziecka? Przychodzę z pomocą i poniżej przedstawiam pomysły na trafiony prezent dla dziecka.

Książki

Szczególnie dla większych dzieci, które potrafią już czytać same. Taki prezent pozwoli rozwinąć ich wyobraźnię i odciągnie od ekranów. Pamiętaj jednak, aby wybrać odpowiednią książkę - adekwatną do wieku i zainteresowań dziecka. W przeciwnym razie książka może trafić na półkę i nie zostanie przeczytana. Z kolei dla mniejszych dzieci odpowiednie będą książeczki o twardych stronach, pozwalający im na bezpieczną interakcję z prezentem. Sklepy zazwyczaj mają specjalne sekcje, w których znajdziesz najlepiej sprzedające się pozycje książkowe dla dzieci, dzięki czemu łatwiej wybierzesz trafiony prezent.

Zestaw kosmetyków

Jeśli dziwi Cię taki wybór - niepotrzebnie! To doskonała opcja zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. W takich zestawach mogą się znaleźć różne produkty - mydła, żele pod prysznic, kremy do rąk, płyny do dezynfekcji, a nawet lusterka. Ważny jest jeden element - ulubiony bohater zdobiący opakowanie zestawu i produktów. Wbrew pozorom, dzieci nadal bardzo przywiązują się do bohaterów z ulubionych bajek. Dlatego otrzymanie takiego zestawu może wywołać uśmiech i radość. Zestawy kosmetyków z ulubionymi bohaterami dla najmłodszych znajdziesz na przykład tu: https://eurochemia.com/162-zestawy-kosmetykow-dla-dzieci.

Wśród takich kosmetyków możesz znaleźć naprawdę różnorodne produkty - od minionkowych żeli pod prysznic, mydeł ze Spidermanem, aż po zestawy z Krainy Lodu.

Kosmetyki dla dziecka - kupuj online!

Gry edukacyjne

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na gry planszowe czy komputerowe, zadbaj o to, aby były rozwijające. Taki prezent będzie odpowiedni również dla bardzo małych dzieci, pod warunkiem, że są odpowiednio dostosowane i bezpieczne dla maluchów. Jeśli chcesz dać taki prezent małemu dziecku, wybierz taki, który nie będzie miał małych elementów, które mogłyby zostać połknięte. Dla starszych dzieci możesz wybrać gry, które nauczą je logicznego myślenia, podejmowania decyzji, reagowania na sytuacje, a także zdrowej rywalizacji.

Kreatywne prezenty

To bardzo szeroka kategoria, w której właściwie ogranicza Cię Twoja wyobraźnia oraz zainteresowania dziecka. Może być to np. zestaw farb wraz ze specjalnym blokiem papieru specjalnie do tego przeznaczonym. Może to być również jakiś instrument, jednak taki prezent należy odpowiednio przemyśleć i zrobić “wywiad”, czy rzeczywiście jest to dobry pomysł. Do kreatywnych prezentów może też należeć zestaw klocków, robienia biżuterii, puzzle lub aparat dla dzieci. Takie prezenty mogą pozytywnie wpłynąć na rozwój dziecka i oderwać je od ekranów.

Prezenty do pokoju

Pokój dziecka jest bardzo ważnym miejscem, w którym maluchy odpoczywają, bawią się i rozwijają. Dlatego warto też pomyśleć o specjalnych elementach, które mogą go ubarwić. Może być to np. dziecięcy namiot tipi, który posłuży jako baza. Innym takim prezentem będzie dom dla lalek lub zabawkowy sklep. Wspaniałym prezentem może być też lampka imitująca zorzę polarną lub gwieździste niebo, które zapewni dziecku niezapomniane wspomnienia.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź