TRYB JASNY/CIEMNY

Otulacz dla noworodka - co warto wiedzieć przed zakupem?


Otulacz jest bardzo dobrą formą zabezpieczenia noworodka w pierwszych tygodniach od urodzenia. W tym okresie noworodek przyjmuje pozycję, w której znajdował się w łonie matki przez 9 miesięcy. Przez co jest pochylony do przodu, jego kręgosłup jest zgięty, a rączki oraz głowa są bardzo blisko siebie.Otulacz jest bardzo dobrą formą zabezpieczenia noworodka w pierwszych tygodniach od urodzenia. W tym okresie noworodek przyjmuje pozycję, w której znajdował się w łonie matki przez 9 miesięcy. Przez co jest pochylony do przodu, jego kręgosłup jest zgięty, a rączki oraz głowa są bardzo blisko siebie.

W momencie przyjścia na świat noworodek ma wiele przestrzeni, przez co jego organizm czuje zakłopotanie. Taka sytuacja może sprawić, że dziecko będzie często płakać oraz mieć problemy z zasypianiem. Dlatego też z pomocą przychodzi otulacz dla noworodka, który zapobiega takim sytuacjom. 

Spokój i ciepło

Jak wiadomo, sen dla noworodka to rzecz pierwszorzędna. Podczas snu dziecko się regeneruje, a jego organizm się umacnia. W początkowej fazie rozwoju noworodek przesypia większość dnia. Z tego też względu obowiązkiem jest przygotowanie jak najlepszego miejsca do spania. 

W przypadku łóżeczka najlepszym pomysłem będzie postawienie go w zacisznym miejscu, by ograniczyć dochodzenie różnego rodzaju dźwięków, by te nie zakłócały snu.

Otulacz w tym przypadku odegra kluczową rolę w zapewnieniu wygody dziecku, by mogło lepiej spać. Ponadto jego krój oraz materiał zapewnia bardzo dobrą izolację termiczną, dzięki czemu dziecku będzie znacznie w nim cieplej. 

Wygoda, którą zapewnia otulacz

Zasada działania otulacza polega na ubraniu go na ciało noworodka. Dzięki wysokiej jakości szyciu zapewnia on idealne przyleganie do skóry dziecka, przy czym nieograniczona jego zdolności ruchowych, a także go nie uciska. 

Aby cały przebieg zakładania przebiegł pomyślnie, wpierw należy nakarmić niemowlę oraz je przewinąć. Warto jednak pamiętać, że gdy dziecko zaczyna się obracać, należy przestać używać otulacza. Taka sytuacja zaczyna występować w przedziale 2 do 4 miesięcy po urodzeniu. 

2 rodzaje otulaczy — z którego korzystać i kiedy?

Na rynku znajdziemy wiele otulaczy, niektóre lepszej jakości, niektóre gorszej. Wyżej wymieniono tradycyjny otulacz, który zakłada się dziecku jeżeli leży w pozycji embrionalnej, lub po prostu trzyma rączki wraz z główką blisko klatki piersiowej.

Jednakże w ostatnim czasie powstały nowe rodzaje otulaczy dla niemowląt, które sprawiają, że dziecko nie leży w pozycji wyżej wymienionej. Przez co też nie powoduje on wygięcia, które w przyszłości może mieć swoje powikłania.  Zatem powiedzmy sobie o dwóch rodzajach praktyczniejszych otulaczy.

Otulacz zapewniający lepszą jakość snu

Otulacz SWADDLE UP od pierwszego dnia. Charakteryzuje się on postawą, jaką dziecko przyjmuję podczas okrycia go owym otulaczem, w stosunku do tradycyjnych modeli, które utrzymują ramiona noworodka po bokach ciała. Projekt otulacza SWADDLE UP został zaprojektowany w sposób, by niemowlę przebywając w nim, wciąż miało poczucie, jakby przebywało w łonie matki.

Owy otulacz zapewnia dziecku spanie w pozycji z rączkami wyciągniętymi do góry, przez co pozycja jest bardziej naturalna i praktyczna. Dzięki niemu dziecko ma dostęp do swojej twarzy, co powoduje, że dziecko uspokaja się.

Wiąże się to z dłuższym snem lepszej jakości, co równe jest także większemu komfortowi dla rodziców. Otulacz jest dostępny w wielu rozmiarach oraz kolorach, a także materiałach, które posiadają różną przepuszczalność termiczną. Warto pamiętać, by otulacz dobierać do wagi dziecka, a nie do jego wieku. 

Otulacz przejściowy 

Otulacz przejściowy TRANSITION BAG został zaprojektowany w sposób, by z otulania przejść do okrycia z wolnymi rączkami. Swoje zastosowanie znajdzie, gdy dziecko zacznie obracać się w łóżeczku (taka sytuacja następuje przeważnie między 2 a 4 miesiącem od narodzin).

Zasada działania jest bardzo prosta, w momencie, gdy dziecko zaczyna się obracać, odpinasz skrzydełko, by rączka mogła swobodnie się ruszać. Analogicznie, po kilku dniach i nocach możesz odpiąć także drugie skrzydełko, by dziecko mogło się powoli przyzwyczajać do większej swobody ruchów.

Dzięki temu rozwiązaniu rutyna związana ze snem dziecka jest nieprzerwanie idealna. Otulacz przejściowy TRANSITION BAG jest również dostępny w wielu rozmiarach, kolorach oraz materiałach o różnych przepuszczalnościach ciepła. 

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź