TRYB JASNY/CIEMNY

Sprawdzona butelka do karmienia antykolkowa - co warto wiedzieć?


Jak wiadomo, kolka jest powszechną bolączką występującą u niemowląt. Najczęściej pojawia się ona w okolicach 3-5 tygodnia od narodzin dziecka. Kolki są dla dziecka bardzo nieprzyjemne, mogą powodować wielogodzinny ból brzucha, a co za tym idzie także wiele godzin płaczu. Takie sytuacji często prowadzą do wielu przykrości oraz bezradności opiekunów.

Jak wiadomo, kolka jest powszechną bolączką występującą u niemowląt. Najczęściej pojawia się ona w okolicach 3-5 tygodnia od narodzin dziecka. Kolki są dla dziecka bardzo nieprzyjemne, mogą powodować wielogodzinny ból brzucha, a co za tym idzie także wiele godzin płaczu. Takie sytuacji często prowadzą do wielu przykrości oraz bezradności opiekunów. 

Technologia idzie w przód w każdej dziedzinie, nawet takiej jak dokarmianie dzieci. W ostatnim czasie na rynku pojawiły się butelki antykolkowe, które są w stanie zminimalizować dolegliwości związane z bólem brzucha jak również z samym występowaniem kolki u niemowląt, lub chociaż zmniejszyć nasilenie bólu.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest butelka do karmienia antykolkowa. W tym artykule skupimy się na korzyściach, jakie płyną z jej stosowania oraz dlaczego warto w ogóle podjąć się jej zakupu.

Zasada działania butelek antykolkowych


Ogromna ilość rodziców, w momencie, gdy zauważy w ogóle taką nazwę, zastanawia się, w jaki sposób owa butelka jest w stanie pomóc dziecku. Można powiedzieć, że cała tajemnica działania kryje się w smoczku, który dzięki odpowiedniej optymalizacji zatrzymuje powietrze. 

Dzięki takiemu rozwiązaniu powietrze zatrzymywane przez smoczek wyrównuje ciśnienie, które znajduje się we wnętrzu butelki do karmienia. Działanie to zapobiega połykaniu przez dziecko pęcherzyków powietrznych, które w tradycyjnych butelkach często się pojawiają podczas karmienia.

Kolki powstają poprzez dostawanie się powietrza do jelit dziecka. W czasie stosowania butelek do karmienia antykolkowych ilość powietrza dostającego się wraz z pokarmem do układu pokarmowego dziecka jest niemalże równa zeru. Przez to w jelitach nie pojawia się powietrze, z czym wiąże się brak kolek, lub jak już są, to o znacznie mniejszym nasileniu. 


Na co zwrócić uwagę przed zakupem?


Jak zapewne się domyślasz, na rynku znajduje się ogromna ilość butelek do karmienia niemowląt. W tym także butelek antykolkowych jednakże nie wszystkie są tak skuteczne jak jest to ukazywane w ich opisie dlaczego? Zależy to między innymi od:

Wielkości butelki — butelki do karmienia antykolkowe można kupić w wielu rozmiarach. W przypadku tego rodzaju butelek ceny mogą się różnić w stosunku co do modeli klasycznych. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup większej butelki, dzięki czemu będzie ono w stanie znacznie dłużej spełniać wymagania dziecka.

Budowa butelki — w tym przypadku warto patrzeć na prostotę konstrukcji. Gdy butelka jest zbyt skomplikowana, tym trudniej się ją czyści, a jak wiadomo, używana jest ona codziennie. Dlatego też warto zakupić prostszą, by oszczędzić czas na tak prostej czynności, jaką jest jej mycie.

Jakiej firmy butelki antykolkowe będą spełniać oczekiwania?


Wyżej zostały wymienione butelki antykolkowe klasyczne, w tym przypadku skupimy się na całkiem nowym rozwiązaniu, które jest bardzo cenione przez rodziców. W tej sytuacji idealnym wyborem będzie zakup butelki do karmienia antykolkowej firmy Nanobebe. Została ona zaprojektowana w sposób, by zachować podczas karmienia jak najwięcej wartości odżywczych. 
Została ona zaprojektowana w całkiem nowym stylu, odbiegającym od dotychczasowych rozwiązań znajdujących się na rynku. Dzięki swojej geometrii mleko znajdujące się w jej wnętrzu równomiernie wypełnia całość butelki.

Jest to idealne rozwiązanie w przypadku, gdy chcesz szybko ogrzać lub schłodzić pokarm (w stosunku do klasycznych modeli, schładzanie jak i ogrzewanie pokarmu w tej butelce następuje 2-3 razy szybciej). Dzięki skróceniu tego procesu butelka jest w stanie zapobiec namnażaniu się bakterii pojawiających się we wnętrzu butelki.

Ponadczasowy kształt


Kształt butelki został zaprojektowany w sposób, by przypominać pierś matki. Takie rozwiązanie pozwala na utrzymanie butelki przez rączki dziecka. Dodatkowo daje możliwość samodzielnego spożywania pokarmu przez dziecko znacznie szybciej, niż miałoby to miejsce w przypadku zwykłych butelek.

Dzięki swojemu wyjątkowemu wyprofilowaniu butelkę firmy Nanobebe można brać w każdą podróż. Jest ona bardzo łatwa w przechowywaniu w opakowaniach termoizolacyjnych. Przez co zachowuje ciepło znacznie dłużej. 

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź