TRYB JASNY/CIEMNY

Tomek i Przyjaciele


Tomek i Przyjaciele to brytyjska bajka lubiana także przez dzieci w Polsce. Teraz, dzięki kolejkom do zabawy można wymyślać kreatywne historie z bohaterami opowieści.Kolejki z Wyspy Sodor

Tomek i Przyjaciele to bajka, która pierwszy raz w telewizji pojawiła się w 1984 roku. Od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością. Opowiada ona o uroczych kolejkach, które pracują i mieszkają na Wyspie Sodor. Chociaż bohaterowie są ci sami, każdy odcinek opowiada inną historię, można więc oglądać je niezależnie od siebie. Główny bohater to Tomek - lokomotywa, która przewodzi grupie.

Dlaczego bajka cieszy się taką popularnością? Bohaterowie są niesztampowi, niezwykle sympatyczni. Ponadto, serial niesie za sobą przesłanie edukacyjne – każdy odcinek pokazuje dzieciom, że to co w życiu liczy się najbardziej to przyjaźń, pomaganie sobie nawzajem. Bajka uczy najmłodszych tego jak ważne są współpraca i zaangażowanie w swoje obowiązki.

Kolejki Tomek i Przyjaciele Trackmaster

Marką Tomek i Przyjaciele zainteresowali się najwięksi wytwórcy zabawek na świecie. Do 2010 roku, zabawki produkowała firma Tony, później produkcją zajął się Mattel (kolejki dostępne są pod marką Fisher Price). Początkowo powstawało kilka różnych serii, o różnym rozstawie osi. Obecnie, cały system jest jednolity, można więc kupować kolejki z różnych serii, mając pewność, że elementy będą do siebie pasować. Dzięki temu, dzieci mogą tworzyć rozbudowany świat Tomka i nie tylko odgrywać scenki z serialu, ale wymyślać także własne scenariusze.

Na stronie www.kimland.pl dostępne są najróżniejsze modele kolejek. Wiele z nich posiada napęd na baterie, co pozwala im samoczynnie poruszać się po torach. Tego typu pojazdy poznamy po oznaczeniu motorized engine. Co więcej, dzięki zamontowaniu przez producenta specjalnych haczyków, kolejki te mogą ciągnąć dodatkowe wagoniki – także po nierównym terenie. Zazwyczaj modele na baterie są nieco większe, w zestawach znajdziemy też dodatkowe elementy. Dzieci mogą bawić się bohaterami takimi jak Tomek, Gina, Piotruś czy Lusia.

Serie Tomek i Przyjaciele to nie tylko kolejki, to również mosty zwodzone i kroczące, wiadukty, wzniesienia i stacje. Mnogość elementów pozwoli dzieciom z łatwością odtworzyć świat znany z bajki.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź