TRYB JASNY/CIEMNY

Prezent dla małej dziewczynki - sprawdzone pomysły!


Zakup prezentów dla najmłodszych nie zawsze jest łatwym zadaniem. Bogata oferta rynkowa sprawia, że dorośli mogą niekiedy czuć się poważnie zagubieni. W takich przypadkach warto zdać się na sprawdzone pomysły doświadczonych rodziców. Poznaj prezenty na 3 urodziny dla dziewczynki, które okażą się wybitnie trafione!


Warte uwagi upominki dla małej dziewczynki - nie tylko oczywisty wybór

Jaki prezent na 3 urodziny dla dziewczynki sprawi najwięcej radości? Dorośli najczęściej w takim przypadku myślą o najśliczniejszej albo najsympatyczniejszej lalce z dodatkiem ciekawych akcesoriów. I całkiem słusznie ponieważ małe dziewczynki kochają zabawę lalkami. Uwielbiają zarówno opiekować się lalkami bobasami i wozić je w wózkach, jak i przebierać oraz czesać stylowe lalki Barbie. Oczywiste prezenty dla dziewczynek to także zabawkowe AGD, urocze pluszaki i przyjazne figurki ukryte w tajemniczych saszetkach, w tym ulubione postaci z bajek. 

Bywa, że małe dziewczynki to ciekawe świata eksperymentatorki. W takim przypadku zainteresujmy się koniecznie zabawkami kreatywnymi oraz tymi, które stereotypowo przeznaczone są dla chłopców. Pewną siebie, pomysłową i zainteresowaną tworzeniem dziewczynkę z pewnością zachwycą:

  • różnego typu klocki,
  • edukacyjne zabawki konstrukcyjne, 
  • kolejki i tory kolejowe,
  • rozmaite zestawy do majsterkowania,
  • pojazdy, w tym zdalnie sterowane, 
  • kreatywne masy plastyczne,
  • pierwsze kredki dla dziecka
  • zestawy do tworzenia bransoletek.
Zabawa lalkami w ogromnym stopniu wpływa między innymi na rozwój umiejętności emocjonalnych, społecznych, czy też językowych. Wymienione wyżej zabawki doskonalą z kolei w dużej mierze wyobraźnię przestrzenną, uczą kreatywności i pomagają rozwijać pasje. Wybrane, sprawdzone pomysły na prezenty na 3 urodziny dla dziewczynki to fascynujące klocki wafelki, zestawy pierwszych kredek dla dziecka, komplety do tworzenia biżuterii oraz modelina. 

Prezent na 3 urodziny dla dziewczynki - kreatywna, nie kończąca się zabawa

Ogromną popularnością cieszą się dziś pomysłowe klocki konstrukcyjne zwane potocznie wafelkami. Małe dziewczynki zafascynują się na pewno również możliwością samodzielnego stworzenia pięknych rzeczy. Pomogą im w tym duże zestawy z pierwszymi kredkami dla dziecka, modelina, czy też sporych wymiarów pudełka pełne atrakcyjnych akcesoriów do komponowania biżuterii. 

Klocki konstrukcyjne - inspiracja zawsze pod ręką

Przyjemne w dotyku tworzywo, lekko elastyczne, które zapewnia łatwość konstruowania. Takie właśnie są oryginalne klocki zwane wafelkami. Sprawne łączenie oraz rozłączanie elementów zachęca najmłodszych do zabawy. Rozmaite konstrukcje można tworzyć zgodnie z instrukcją online lub zaprojektować według własnej koncepcji. Na rynku dostępne są klocki wafelki o różnych wymiarach.  

Pierwsze kredki dla dziecka - wyobraźnia bez granic

Duże zestawy pierwszych kredek dla dziecka zawsze budzą wiele emocji. Kolorowe, różnorodne i zaopatrzone w temperówki, bogate komplety wyzwalają pokłady kreatywności. Rysowanie i kolorowanie uczy cierpliwości, dokładności oraz koncentracji na zadaniu. Dziś ciekawe kolorowanki można łatwo wydrukować z Internetu. Warto rozbudzać w dzieciach ciekawość świata i poddawać pomysły na tworzenie unikalnych dzieł sztuki. Stworzenie prywatnej, ściennej galerii oprawionych obrazków dziecka zachęci je do dalszego rozwijania pasji. 

Zestaw do tworzenia biżuterii - pomysłowość i zręczność

Elastyczna żyłka, barwne koraliki, atrakcyjne zawieszki i długa zabawa gotowa! Bogate zestawy do tworzenia biżuterii to wymarzone prezenty na 3 urodziny dla dziewczynki! Koraliki z literkami pozwalają na tworzenie spersonalizowanych bransoletek, naszyjników i pierścionków dla koleżanek w przedszkolu. Samodzielne wykonywanie pięknych, drobnych upominków dla najbliższych nie tylko rozwija zdolności manualne, uczy wytrwałości i dążenia do celu, ale także wpływa znacząco na wzrost pewności siebie.  

Zestaw modeliny z foremkami - świat kolorowych drobiazgów

Modelina oczywiście tym różni się od innych mas plastycznych, że można ją utwardzić pod wpływem wysokiej temperatury piekarnika. Podczas tworzenia drobnych elementów z modeliny dziecko może używać foremek lub też komponować dzieła samodzielnie. Kolorowe ciasteczka dla lalek, mebelki i dekoracje do domku dla lalek, a może wyposażenie sklepu spożywczego? Zabawa modeliną to prawdziwa frajda!

Potrzebujesz więcej inspiracji prezentowych dla dziecka w każdym wieku? A może potrzebujesz porad ekspertów odnośnie wychowania lub dbania o zdrowie dziecka? Na blogu swiat-rodzicow.pl znajdziesz wszystkie odpowiedzi na dręczące Cię pytania!

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź