TRYB JASNY/CIEMNY

Zabawy na Dzień DentystyDzień Dentysty przypada 5 marca. W dzisiejszym poście znajdziecie pomysły na ciekawe zabawy i przydatne materiały do zajęć. Zapraszam!Nakarm zęby!

W pliku dwa sympatyczne zęby - jeden szczęśliwy, drugi smutny i różne produkty spożywcze z podpisami. Naklejamy je na kartonowe pudełko lub sztywną kartkę, wycinamy buzię. Zadaniem dziecka jest zęby nakarmić - szczęśliwy ząb karmimy jedzonkiem zdrowym dla naszych zębów, a smutny - niezdrowym.


Kolorowe plomby

Kiedy dziecko staje już przed trudną koniecznością zaplombowania chorego zęba, niemałym pocieszeniem jest dla niego wybór koloru plomby. Oczywiście, lepiej aby nasze zęby obyły się bez plomb! Zadaniem dziecka w tej zabawie jest zabawa w dentystę i uzupełnienie dziury w zębie odpowiednim kolorem wypełnienia.


Umyj zęby!

Planszę z zębami drukujemy i laminujemy lub wkładamy do koszulki. Następnie mażemy po zębach czarnym mazakiem suchościeralnym. Dziecko za pomocą szczoteczki, patyczka higienicznego lub chusteczki musi wyczyścić zęby z mazaka.


Ile zębów zabrała Wróżka Zębuszka?

Wypadanie zębów mlecznych to moment na które jedne z dzieci czekają z utęsknieniem, a u innych powoduje on lekki strach i niepokój. Pomocnym podczas wypadania mleczaków będzie przybliżenie dzieciom postaci Wróżki Zębuszki - niewidzialnego elfika, który zabiera mleczne zęby zostawione pod poduszką, w zamian zostawiając pieniężny upominek. Nam Wróżka Zębuszka pomoże podczas zabawy matematycznej. Dziecko losuje kartonik, a następnie musi schować do słoika wróżki tyle ząbków, które postanowiła zabrać. W pliku znajdują się również kartoniki puste, na których możecie wpisać dowolną cyfrę lub kropki, jeśli dziecko nie zna jeszcze cyfr.


Aby mieć zdrowe zęby...

Mała lista przygotowana przez sympatycznego pana stomatologa, dzięki której możecie stworzyć gazetkę na tablicy.


Czego potrzebuje w pracy dentysta?

My tu gadu gadu o zębach, a zapomnieliśmy o tym, kto te zęby leczy. Przydatne materiały z obrazkami - czego dentysta potrzebuje w swoim gabinecie. Pomogą też oswoić lęk przed wizytą w gabinecie.


Napis Dzień Dentysty

Na szablonie zębów :)


Dziennik mycia zębów do druku

Najważniejszą rzeczą, którą możemy zrobić, aby nasze zęby były zdrowe, jest nawyk odpowiedniego ich szczotkowania rano i wieczorem. W utrwaleniu systematyczności dzieciom pomoże miesięczny dzienniczek mycia zębów - po każdym szczotkowaniu kolorują jedną ze szczoteczek.


Opaska Dbam o zęby

Na pamiątkę Dnia Dentysty, do pokolorowania i ozdobienia przez dzieci.


Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź