TRYB JASNY/CIEMNY

Rowery biegowe dla dzieci – kiedy warto je kupić?

Rowery biegowe dla dzieci – kiedy warto je kupić?

Rower biegowy to sprzęt cieszący się dużą popularnością wśród maluchów. Stanowi ciekawą opcję dla klasycznego jednośladu na kółkach, wyposażonego w pedały. Rower biegowy różni się od tradycyjnego konstrukcją – nie ma w nim pedałów oraz mechanizmu napędowego w postaci łańcucha i kół zębatych. Posiada natomiast – podobnie jak modele klasyczne – dwa koła, kierownicę, ramę i siodełko. Technika jazdy na tego rodzaju sprzęcie przypomina bieg i polega na odpychaniu się stopami od podłoża. Ruchy nóg wykonywane są w pozycji siedzącej. Kiedy warto kupić dziecku rower biegowy?


Rowerek biegowy – sprzęt odpowiedni dla dwulatka

O zakupie roweru biegowego warto pomyśleć już na bardzo wczesnym etapie rozwoju dziecka. Aktywność fizyczna jest bowiem ważna dla malucha począwszy od pierwszych miesięcy i lat jego życia. Zdaniem specjalistów, optymalny wiek, w jakim malec może rozpocząć przygodę z rowerkiem biegowym, to dwa lata. Nie jest to oczywiście wiek sztywno ustalony – wszystko zależy od poziomu rozwoju i stopnia wytrenowania dziecka. Ważna jest też chęć najmłodszych do zdobywania nowych doświadczeń i kształcenia sprawności. 

Jazda na rowerku biegowym pozytywnie wpływa na kondycję organizmu, wzmacniając mięśnie pleców, ramion, ud i pośladków. Jak wybrać rowerek biegowy dla 2-latka? Ranking dostępny na stronie Media Expert ułatwi Ci dokonanie wyboru jednośladu idealnie dopasowanego do potrzeb Twojej pociechy.

Poruszanie się na rowerze biegowym jako przygotowanie do jazdy na jednośladzie tradycyjnym

Rower biegowy dla dziecka to propozycja adresowana przede wszystkim do maluchów, które potrafią już samodzielnie się przemieszczać, ale nie nabyły jeszcze umiejętności jazdy na klasycznym jednośladzie. Takim dzieciom warto wtedy podarować rower biegowy. Na dwulatki oraz dzieci nieco starsze czeka szeroki asortyment modeli rowerków biegowych, dzięki którym opanują umiejętności przydatne podczas nauki jazdy na rowerze tradycyjnym. Korzystając z roweru biegowego, najmłodsi nauczą się trudnej sztuki utrzymywania równowagi i orientacji w przestrzeni oraz opanują koordynację wzrokowo-ruchową. Rower biegowy dla dziecka doskonale sprawdzi się jako sprzęt treningowy, przygotowujący malucha do jazdy na jednośladzie wyposażonym w pedały. Warto, aby malec przećwiczył poruszanie się nim po terenach o różnym ukształtowaniu powierzchni.

Jazda na rowerku biegowym jako atrakcyjna forma nauki zasad ruchu drogowego

Zanim dziecko przesiądzie się na tradycyjny rower z mechanizmem umożliwiającym pedałowanie, rodzice i opiekunowie będą mieli okazję wykorzystać przygodę malucha z rowerkiem biegowym do poszerzenia jego wiedzy o świecie i kształcenia kompetencji społecznych. Stąd w sprzęt warto zainwestować na takim etapie rozwoju dziecka, kiedy jego umysł jest wyjątkowo chłonny, a malec wykazuje otwartość na otaczający go świat. Najmłodszych poruszających się tego typu pojazdami można uczyć zasad ruchu drogowego i zapoznawać ze znaczeniem najważniejszych znaków drogowych. Taka wiedza przyda się każdemu chłopcu i każdej dziewczynce na dalszych etapach życia i pozwoli poczuć się odpowiedzialnym współużytkownikiem dróg.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź