TRYB JASNY/CIEMNY

Jak dobrać kosmetyki do kąpieli dla dzieci?

Dowiedz się, jak dobrać kosmetyki dla dzieci do kąpieli!

Kąpiel to dla dzieci czas zabawy i rytuał, który przygotowuje je do snu. Rodzic patrzy na tę czynność z nieco innej perspektywy - jest to w głównej mierze zabieg, który pozwala mu zadbać o odpowiednią higienę malucha. Z połączenia tych dwóch potrzeb, czyli zabawy i pielęgnacji, powstało wiele ciekawych kosmetyków do kąpieli dla najmłodszych. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając takie produkty? Niżej omawiamy najważniejsze kwestie.


Gdzie można kupić kosmetyki do kąpieli dla dzieci?

Kosmetyki kąpielowe dla dzieci są dostępne w praktycznie każdym supermarkecie. Można też nabyć je przez Internet, również bezpośrednio z hurtowni chemiczno-kosmetycznej dostępnej pod adresem https://b2b.europedg.pl/kategorie-produktow/dla-dzieci. Tego typu rozwiązanie dedykowane jest przedsiębiorcom, jako że hurtownia nie prowadzi sprzedaży detalicznej. Zakup kosmetyków dla dzieci online stanowi bardzo dobry sposób na zachowanie większej kontroli nad tym, czego dokładnie używamy do mycia najmłodszych. Wybierając produkt w sklepie stacjonarnym, często sugerujemy się jego wyglądem oraz zapachem, a nie składem, który jest w tym przypadku o wiele ważniejszy.


Hurtownia chemiczna online b2b.europedg.pl


Jak wybrać kosmetyki do kąpieli dla dziecka?

Kosmetyki do kąpieli to m.in.:

  • mydła w kostce i w płynie,
  • żele pod prysznic,
  • szampony,
  • odżywki do włosów,
  • płyny do kąpieli (w wannie).

Dodatkowo, aby kąpiel sprawiała maluchowi większą frajdę, rodzic może zdecydować się także na zakup musującej kuli czy kolorowego proszku, który stworzy w wannie efektowną pianę. Im bardziej kolorowe i pachnące są takie kosmetyki, tym bardziej należy jednak zwrócić uwagę na ich skład. Preparaty dla dzieci muszą być przede wszystkim bezpieczne, czyli naturalne, łagodne, wolne od potencjalnie szkodliwych substancji. Dlaczego? Dziecięca skóra jest cienka i delikatna, a jej naturalny płaszcz ochronny nie działa tak dobrze, jak w przypadku osób dorosłych. Właśnie z tego powodu preparaty należy dobierać starannie i w trosce o wrażliwą strukturę skóry.

Co powinny, a czego nie powinny zawierać kosmetyki dla dzieci?

Nie trzeba być ekspertem z chemii, aby dobrze orientować się w składach kosmetyków, które mają myć i pielęgnować bez naruszania naturalnej warstwy ochronnej skóry. Szerokim łukiem należy omijać preparaty zawierające w swoim składzie SLS i SLES. Ponadto niedobrze sprawdzą się konserwanty, barwniki i sztuczne substancje zapachowe (jeśli są wysoko w składzie, a więc na początku listy).

Warto natomiast wypatrywać na etykiecie informacji na temat zawartych w produkcie substancji pochodzenia naturalnego, takich jak oleje i wyciągi roślinne. Olejki nawilżają, natłuszczają i odżywiają skórę, zabezpieczając ją przed wysuszeniem. Z kolei ekstrakty takie jak wyciąg z rumianku lub nagietka mogą koić naskórek i niwelować podrażnienia. Jeśli nie jesteśmy w stanie rozpoznać tych składników na liście INCI, możemy zdać się na deklarację producenta i sięgnąć po ten kosmetyk, który zawiera ponad 90% składników pochodzenia naturalnego

Zachodnie kosmetyki do kąpieli dla dzieci

Poszukując dobrych kosmetyków do kąpieli dla dzieci, warto zaufać zachodnim producentom. Żele pod prysznic, szampony i płyny do kąpieli przeznaczone na rynek zachodni spełniają wysokie wymagania i w większości przypadków są ekologiczne. Kiedy produkt wyróżnia się przyjaznym dla środowiska składem, z pewnością jest też bezpieczny dla wrażliwej skóry najmłodszych.

Zachodnie marki dbają w równej mierze o ekologię, co o nowoczesność swoich formuł. Większość kosmetyków dla dzieci pochodzących z Niemiec czy z Wielkiej Brytanii bazuje na substancjach pochodzenia naturalnego w ponad 95%. Preparaty mają także krótki, łatwy do odczytania skład, praktyczne opakowanie i przyjemny zapach, dzięki czemu umilają kąpiel zarówno dziecku, jak i rodzicowi. Dodatkowy atut stanowi ich szata graficzna - często kolorowa i udekorowana ulubionymi postaciami z bajek lub filmów. 

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź