TRYB JASNY/CIEMNY

Co warto wiedzieć przed zakupem basenu ogrodowego?

Co warto wiedzieć przed zakupem basenu ogrodowego?


Masz dom z ogrodem i zastanawiasz się nad zakupem do niego basenu ogrodowego? Obawiasz się, że to droga i skomplikowana inwestycja? W poniższym tekście postaram się wykazać, że baseny ogrodowe nie muszą kosztować fortuny, a chwile spędzone podczas upałów we własnym basenie ogrodowym z nawiązką zrekompensują nam poniesione koszty. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto poznać kilka istotnych kwestii, które pozwolą wybrać najlepsze rozwiązanie dostosowane do naszych potrzeb. Zapraszam do lektury.

Dlaczego własny basen ogrodowy to zakup wart rozważenia?

Posiadanie własnego basenu ogrodowego to przede wszystkim komfort użytkowania. Możemy schłodzić się w nim, kiedy tylko mamy ochotę. Własny basen zapewnia prywatność, jeśli tylko ustawimy go w odpowiednim miejscu. Basen ogrodowy staje się również idealnym miejscem zabawy dla dzieci, a nieco większe modele pozwalają zmieścić się w nich całej rodzinie. Wybierając basen stalowy lub betonowy można w nim pływać, co dodatkowo poprawia nam kondycję.

Basen ogrodowy to fantastyczna inwestycja w rozwój i zabawę dzieci. Regularne korzystanie z basenu przez najmłodszych nie tylko dostarcza mnóstwo radości, ale również sprzyja ich zdrowemu rozwojowi fizycznemu. Pływanie wspomaga koordynację ruchową oraz wzmacnia mięśnie. Ponadto, dzieci mogą uczyć się pływać we własnym tempie, w bezpiecznym i dobrze znanym środowisku, co jest szczególnie ważne dla ich komfortu i pewności siebie. Basen staje się centrum rodzinnej zabawy, gdzie można organizować gry wodne i spędzać czas w gronie bliskich, tworząc niezapomniane wspomnienia.

Jakie rodzaje basenów ogrodowych spotkamy na rynku?

Każdy producent basenów ogrodowych ma w swoje ofercie baseny o różnej wielkości, w różnych kształtach. Na rynku dostępne są różne typy m.in.:

- baseny dmuchane - najprostsze i najtańsze, idealne dla małych dzieci. Są łatwe w montażu i demontażu.
- baseny rozporowe - mają boczne ściany rozpierające się pod wpływem wody, co zapewnia im stabilność. To dobry wybór dla rodzin z dziećmi.
- baseny stelażowe - wyposażone w mocny stelaż podtrzymujący ściany basenu. Są trwałe i większe, umożliwiają mini pływanie i zabawę dla całej rodziny.
- baseny stalowe (znane też jako kanadyjskie) - instalowane w odpowiedniej niecce, są wytrzymałe i długowieczne.
- baseny betonowe - stałe konstrukcje, które wymagają profesjonalnej budowy montażu. Oferują najwyższą trwałość i możliwości personalizacji. Warto wybrać do nich również zadaszenie.

Na co zwracać uwagę wybierając basen dla siebie?

Przedglądając ofertę basenów, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów:

- typ basenu - decyduje zarówno o cenie, łatwości montażu oraz demontażu, gdy skończy się sezon kąpielowy,
- rozmiar basenu – mając duży ogród nie ma problemu, aby kupić większy basen. Planując zakup basenu umieszczanego jako niecka w ziemi należy przygotować się na prace ziemne.
- bezpieczeństwo - dla małych dzieci idealnie sprawdzą się baseny dmuchane, które są płytkie,
- wyposażenie dodatkowe - pompy filtrujące, chemia basenowa i inne są niezbędne do utrzymania basenu w czystości,
- lokalizacja - jeśli tylko mamy taką możliwość należy wybierać miejsce ustronne na działce, a jednocześnie takie, które nie będzie kolidować z głównymi ścieżkami na działce.

Podsumowanie

Zakup basenu ogrodowego to decyzja na co najmniej kilka lat. Dlatego nie ma co się spieszyć z jej podjęciem. Im większy basen chcemy kupić, tym więcej pojawia się kryteriów do rozważenia. Podstawowym celem basenu jest relaks w upalne dni. Wybierając odpowiedni typ basenu, warto zwrócić uwagę na typ basenu, jego wielkość, głębokość, kształt, sposób montażu oraz miejsce ustawienia. Najnowsze technologie i użyte do produkcji basenów materiały sprawiają, że np. baseny poliestrowe czy z włókna szklanego są trwałymi konstrukcjami, które przetrwają niejeden sezon. Nam nie pozostanie nic innego jak dbać o czystość wody i cieszyć się z kąpieli na świeżym powietrzu w towarzystwie bliskich.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź