TRYB JASNY/CIEMNY

Darmowe dekoracje na gazetkę szkolną - lato

Darmowe dekoracje na gazetkę szkolną: Lato


Lato to czas pełen radości, słońca i niekończących się przygód. Dla nauczycieli i wychowawców przedszkolnych, to także doskonała okazja, by wprowadzić letnią atmosferę do sal lekcyjnych. Czy jest lepszy sposób na zrobienie tego niż poprzez kreatywne dekoracje na gazetkę szkolną? Dziś przedstawiam darmowe szablony do pobrania, które pomogą Wam stworzyć papierową plażę pełną kolorowych ilustracji, takich jak dzieci na kołach do pływania, słońce, mewy i krab. Sprawdźcie, jak łatwo i przyjemnie możecie ozdobić swoje przedszkolne tablice!

Dekoracje przedszkole lato


Dekoracje w przedszkolu pełnią wiele funkcji. Przede wszystkim tworzą przyjazne i inspirujące środowisko dla dzieci. Dzięki kolorowym i tematycznym ozdobom, maluchy mogą poczuć się jak na prawdziwej plaży, co pobudza ich wyobraźnię i zachęca do zabawy. Letnie dekoracje na gazetkę szkolną pomagają również w nauce o porach roku, przyrodzie i wakacyjnych aktywnościach. Dzieci uczą się poprzez zabawę, a pięknie udekorowana sala może stać się doskonałym punktem wyjścia do wielu ciekawych rozmów i zajęć.

Każdy z elementów można wydrukować, wyciąć i dowolnie rozmieszczać na gazetce szkolnej, tworząc unikalną, letnią scenerię.


Jak stworzyć gazetkę szkolną na lata?


Korzystanie z szablonów na blogu dzieckiembadz jest proste i szybkie. Wystarczy kilka kroków, by przekształcić zwykłą tablicę w letnią plażę:


1. Kliknij w link do pobrania i zapisz pliki na swoim komputerze.

2. Wydrukuj szablony na kolorowej drukarce. Możesz użyć grubszego papieru, aby ilustracje były trwalsze. Najbardziej trwałe będą jednak, gdy je po wydrukowaniu zalaminujesz.

3. Wytnij poszczególne elementy, dokładnie odwzorowując ich kształty lub zostaw biały margines.

4. Zanim przymocujesz wycięte elementy, przygotuj tło. Może to być niebieski papier, który będzie symbolizował morze, oraz papier pakowy na piasek. Ciekawy efekt 3d daje pogniecenie białego papieru a następnie wycięcie z nich chmur.

5. Użyj taśmy klejącej, szpilek lub kleju, aby przyczepić elementy do tablicy. Ułóż je w taki sposób, aby stworzyć harmonijną kompozycję.


Pomysły na zajęcia z dziećmi


Dekorowanie gazetki to nie tylko praca dla dorosłych – warto zaangażować w nią również dzieci! Oto kilka pomysłów na zajęcia, które możecie przeprowadzić:


- Poproście dzieci o pokolorowanie stworzenie dodatkowych letnich rysunków, a następnie wspólne ich wycinanie.

- Wykorzystajcie dekoracje jako rekwizyty do tworzenia letnich opowieści. Dzieci mogą wymyślać własne historie o przygodach na plaży.

- Wykorzystajcie "napis lato" do stworzenia letniej mapy myśli.

- Opowiedzcie dzieciom o zwierzętach, które można spotkać nad morzem, takich jak mewy i kraby, oraz o tym, jak ważne jest dbanie o środowisko.


Gazetka LATO do pobrania TUTAJ


Letnie dekoracje na gazetkę szkolną to świetny sposób na wprowadzenie wakacyjnego klimatu do sali przedszkolnej. Dzięki naszym darmowym szablonom możecie w prosty sposób stworzyć kolorową i radosną kompozycję, która zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Pamiętajcie, że dekorowanie to także doskonała okazja do wspólnej zabawy i nauki, dlatego warto zaangażować w to dzieci. 

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź