TRYB JASNY/CIEMNY

Gazetka na lato do pobrania i wydrukowania

gazetka na lato do pobrania i wydrukowania


Dzisiaj darmowa gazetka na temat lata, którą możecie pobrać i wydrukować jako dekorację na tablicę w sali przedszkolnej lub w pokoju dziecka. Kolorowa gazetka pomoże wprowadzić dzieci w magiczny świat polskiego lata. W artykule znajdziecie najważniejsze cechy tej pory roku, które na pewno zaciekawią maluchy.


Tyle słońca w całym mieście... i nie tylko!


Latem w Polsce jest dużo słońca! Możemy bawić się na dworze, nosić krótkie spodenki i cieszyć się ciepłem. Słońce świeci mocno i sprawia, że wszystko wygląda jaśniej i radośniej. Dzieci uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu, a słoneczne dni to idealna okazja do zabawy w parku czy na placu zabaw.


Wakacje


Lato to czas wakacji - wolny od szkoły! To okres, kiedy dzieci mogą spędzać więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi. Wspólne wycieczki, wizyty na basenie, jedzenie lodów i wiele innych atrakcji sprawiają, że wakacje są najbardziej oczekiwanym czasem w roku. 


Zielono mi!


Latem wszystkie rośliny rosną i kwitną. W ogrodach, parkach i na łąkach jest pełno kolorowych kwiatów. Trawa jest zielona i miękka, idealna do biegania boso. Dzieci mogą obserwować przyrodę, uczyć się o różnych gatunkach roślin i cieszyć się pięknem natury.


Letnie owoce i warzywa


Lato to czas, kiedy dojrzewają pyszne owoce i warzywa. Możemy jeść truskawki, maliny, jagody, czereśnie, a także świeże warzywa prosto z ogrodu, jak ogórki, pomidory i marchewki. To doskonała okazja, by wprowadzić dzieci w świat zdrowego odżywiania i nauczyć je, skąd pochodzą ich ulubione smakołyki.


Wakacyjne zabawy

Latem jest mnóstwo okazji do zabawy na świeżym powietrzu. Możemy grać w piłkę, jeździć na rowerze, pływać w jeziorze, robić pikniki i budować zamki z piasku na plaży. Dzieci uwielbiają aktywności na dworze, a lato to idealny czas na rozwijanie ich umiejętności fizycznych i społecznych.


Długie letnie dni


Latem dni są dłuższe, co oznacza więcej czasu na zabawę. Słońce zachodzi późno, więc możemy dłużej bawić się na dworze. To doskonała okazja, by organizować wieczorne zabawy, jak podchody czy obserwowanie gwiazd, które będą niezapomnianymi wspomnieniami dla maluchów.


Letnie wycieczki


Lato to idealny czas na wycieczki i odkrywanie nowych miejsc. Możemy pojechać nad morze, w góry, do lasu czy na wieś, żeby cieszyć się przyrodą i przygodami. Dzieci uwielbiają podróże, a letnie wycieczki to doskonała okazja, by pokazać im różnorodność świata i nauczyć je nowych rzeczy.


Festiwale, pikniki i imprezy pod chmurką


Latem odbywa się wiele festiwali, pikników i imprez. To czas, kiedy możemy spotkać się z innymi ludźmi, słuchać muzyki, tańczyć i dobrze się bawić. Dzieci uwielbiają takie wydarzenia, a nasza gazetka może być świetnym dodatkiem do dekoracji na takich okazjach.


Odpoczynek na łonie przyrody


Latem możemy spędzać czas na łonie natury, wędrować po lesie, biwakować pod namiotem, łowić ryby i obserwować zwierzęta. To doskonała okazja, by nauczyć dzieci szacunku do przyrody i cieszyć się wspólnym czasem z dala od zgiełku miasta.


Letnie burze


Czasami latem zdarzają się burze. Choć mogą być głośne i pełne błyskawic, są też fascynujące i przynoszą ulgę w upalne dni. To dobry moment, by porozmawiać z dziećmi o zjawiskach atmosferycznych i nauczyć je, jak bezpiecznie zachować się podczas burzy.


Pobierz gazetkę na lato


Zachęcam do pobrania darmowej gazetki na temat lata. Jest pełna kolorowych ilustracji i ciekawych informacji, które na pewno spodobają się dzieciom. Gazetka jest dostępna w formacie PDF, gotowa do wydrukowania i powieszenia na tablicy w sali przedszkolnej lub w pokoju dziecka.


Gazetka LATO do pobrania TUTAJZapraszam do regularnego odwiedzania bloga www.dzieckiembadz.pl, gdzie znajdziecie więcej darmowych materiałów edukacyjnych i inspiracji do pracy z dziećmi. Do zobaczenia!

Komentarze

  1. Uwielbiam Pani pomoce❤️
    Pani Blog jest zawsze pierwszy na mojej liście gdy szukam pomocy do zajęć.... niezastąpione ❤️

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję :) zdecydowanie jest to mój ulubiony blog
    Cytując dzieci z przedszkola: "kocham Paniom" ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź