TRYB JASNY/CIEMNY

Dekoracje okna w pokoju dziecięcym – 4 najpiękniejsze inspiracje


Pokój dziecięcy powinien nie tylko być funkcjonalny, ale również atrakcyjnie się prezentować. Jeśli w aranżacji uwzględnimy także upodobania czy zainteresowania naszej pociechy, dziecko zacznie w nim znacznie chętniej przebywać. Dlatego niezwykle istotne jest, aby pozwolić maluchowi na uczestniczenie w procesie projektowania wystroju, nawet jeżeli ma nieco inny gust niż rodzice. Warto jednak podsunąć mu kilka ciekawych inspiracji. Mowa tutaj chociażby o sposobach dekorowania okien.


1. Zasłony – połączenie funkcjonalności i świetnego wyglądu

Świetnym pomysłem jest zainwestowanie w elementy dekoracyjne, które spełniają jednocześnie funkcję użytkową. Z tego powodu wiele osób decyduje się na tradycyjne połączenie, czyli firany i zasłony. Ograniczają one dostęp światła do wnętrza, co znacząco ułatwia zasypianie. Stanowią doskonałe rozwiązanie dla pokoi zlokalizowanych na parterze, bo dzięki nim nie widać przez szybę, co konkretnie dzieje się w pomieszczeniu. Nie jest to jednak koniec ich zalet. Zasłony potrafią bowiem doskonale uzupełnić aranżację pokoju dziecięcego, ponieważ występują w ogromnej liczbie wariantów, także przeznaczonych specjalnie dla najmłodszych. Warto pooglądać z dzieckiem katalogi online i wybrać coś wspólnie. 

2. Inwestycja w nowoczesne rozwiązania – rolety do pokoju dziecięcego

Alternatywą dla zasłon mogą być także rolety. Są łatwiejsze do utrzymania w czystości i stanowią znacznie lepszą opcję dla alergików. Wielu osobom rolety kojarzą się z niewielkimi walorami dekoracyjnymi. Nic bardziej mylnego, bo współczesne modele występują w ogromnej liczbie różnorodnych wzorów i kolorów. Na szczególne wyróżnienie zasługuje tu bogata oferta marki Eurofirany – z łatwością odszukasz tam coś doskonale pasującego do wystroju pokoju dziecięcego. Przy małych dzieciach rolety sprawdzą się znacznie lepiej niż długie zasłony, ponieważ maluch nie dosięgnie ich z podłogi. Jeżeli okna pokoju dziecka wychodzą na wschód lub południowy wschód, warto wybrać model dzień-noc. 

rolety do pokoju dziecięcego


3. Naklejki na okno – urozmaicenie wystroju niewielkim kosztem

Nie zawsze trzeba dysponować dużym budżetem, aby wprowadzić pozytywne zmiany w aranżacji pokoju dziecięcego. Wielu rodziców decyduje się przykleić specjalne naklejki na okna, łatwe do usunięcia, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Przeważnie przedstawiają postacie z popularnych bajek, zabawki czy kwiaty. Na początku pojawiały się głównie na szybach przedszkoli i żłobków, obecnie natomiast coraz częściej widać je także w domach. Ogromną zaletę takiego rozwiązania stanowi doskonała dostępność naklejek. Można je kupić nie tylko w internecie, ale również w sklepach papierniczych i wielobranżowych. Wykonywane są z różnorodnych materiałów, na przykład matowych, błyszczących, a nawet z brokatem. Są niedrogie, więc nic nie stoi na przeszkodzie częstym wymianom naklejek na nowe, jeszcze ładniejsze egzemplarze.

4. Dekoracyjne oświetlenie – prosty pomysł o wielu zaletach

Ciekawym pomysłem jest również powieszenie na oknie lampek – można je przyczepić do ramy okiennej lub do zasłon, a także ułożyć na parapecie. Najlepiej sprawdzą się lampki LED, ponieważ nie pobierają dużo prądu. Są dostępne w rozmaitych kolorach, istnieją nawet takie, które potrafią zmieniać barwę, co przeważnie ustawia się za pomocą intuicyjnego w obsłudze pilota. Sprawdzają się zwłaszcza wtedy, kiedy dziecko boi się ciemności i nie chce zasypiać przy całkiem zgaszonym świetle. Ponadto doskonale uzupełnią dowolną aranżację, dodając jej nieco przytulności i ciepła.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź