TRYB JASNY/CIEMNY

Te rzeczy uczeń powinien mieć w swoim plecaku

rzeczy w szkolnym plecaku

Szkoła zawsze niesie za sobą intensywne emocje. Niezależnie czy to pierwsza klasa, czy kolejna, warto zadbać o to, aby uczeń miał dobrze wyposażony plecak. Przezorny zawsze ubezpieczony! Dobre przygotowanie jest podstawą sukcesu. Ta zasada przyda się nie tylko w pracy, ale także w szkole. Uczeń, który ma wszystkie w plecaku niezbędne przedmioty, nie będzie stresował się brakiem potrzebnej rzeczy. Ten porządek stworzy także poczucie bezpieczeństwa przed różnymi nieprzewidzianymi wypadkami. Co jednak powinno znaleźć się w tornistrze? Na co zwrócić szczególną uwagę?Książki to podstawa

Pierwsza rzecz, która przychodzi na myśl, jeśli chodzi o zawartość plecaka, to z pewnością książki. Podręczniki, zeszyty, zeszyty ćwiczeń – tego nie może zabraknąć. Warto jednak pakować je z głową. Uczeń nie musi zabierać do szkoły książek czy zeszytów na zajęcia, które nie odbywają się danego dnia. Zbyt ciężki plecak może przyczynić się do powstania wad postawy i skrzywień kręgosłupa. Jak tego uniknąć? Niech uczeń nabędzie nawyk pakowania się dzień przed zajęciami. Dzięki temu ze spokojem będzie mógł posegregować potrzebne materiały i uniknąć zapominania książek lub noszenia ich za wiele. Młodsze dzieci mogą potrzebować pomocy rodzica, aby wykonać to zadanie.

Nie wolno także zapomnieć o odpowiednio wyposażonym piórniku. Powinny się w nim znaleźć: ołówek, kilka działających długopisów, gumka do zmazywania, linijka, nożyczki. Młodsze dzieci powinny mieć ze sobą także kredki, klej, taśmę klejącą czy mazaki. Starsi uczniowie powinni pamiętać o kalkulatorze – to niezwykle przydatne narzędzie na przedmiotach wymagających dużo liczenia.

Coś na ząb – drugie śniadanie do plecaka

Nie wolno zapominać o pożywnej przekąsce, którą można schrupać na przerwie. Drugie śniadanie do szkoły powinno być bogate w składniki odżywcze i łatwe do spożycia. Warto postawić na owoce, kanapki z warzywami, jogurty z małą ilością cukru, a ograniczyć słodkie batoniki, lizaki lub inne słodycze o dość małej wartości dla organizmu. Należy unikać rzeczy, które mogą łatwo się rozgnieść, np. miękkich kanapek z dużą ilością dżemu, gruszek, bananów. Jeśli jednak te rzeczy figurują często w menu ucznia, można użyć pudełka śniadaniowego. Ochroni ono zawartość przed uszkodzeniem.

W plecaku przyda się także coś do picia. Dobrym pomysłem będzie pakowanie wody do szkoły – to dobry nawyk, który uchroni przed potencjalną próchnicą lub uzależnieniem od słodkich napojów. Oczywiście, okazjonalne spożycie soku lub napojów gazowanych nie powinno wzbudzać poczucia winy, należy jednak korzystać z tych produktów z umiarem.

Artykuły higieniczne dla ucznia

W żadnym plecaku nie może zabraknąć chusteczek do nosa, najlepiej kilku paczek. Przydadzą się ona przy różnych okazjach – przypadkowo rozlanym piciu, alergii, chorobie. Warto także spakować chusteczki nawilżane. Są one idealne, gdy dłonie potrzebują nagłego mycia. W plecaku powinno być także miejsce na gumy do żucia, pastylki miętowe lub inny produkt odświeżający oddech. 

Spakowanie plecaka do szkoły może wydawać się dużym wyzwaniem. Są jednak przedmioty, których obecność jest w nim naprawdę obowiązkowa. Dobrze wyposażony plecak zapewni uczniowi pewność siebie i poczucie kontroli sytuacji. Niech szkoła będzie przygodą, a nie – powodem do zmartwień!


Artykuł sponsorowany.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź