TRYB JASNY/CIEMNY

Jak zaplanować niedrogie przyjęcie urodzinowe dla dzieci

niedrogie urodziny dla dziecka

Chcesz urządzić przyjęcie urodzinowe i mieć pewność, że zmieścisz się w zaplanowanym budżecie? Te pomysły na przyjęcie z pewnością pomogą w zorganizowaniu udanej zabawy, nie narażając twojego portfela na zbyt duże wydatki.


Jeśli zbliżają się urodziny Twojego dziecka, możesz odczuwać mieszankę emocji. Uczucie nostalgii, a nawet lekkiego smutku jest całkowicie normalne. Jednak stres? Możesz być zaskoczony, jak bardzo organizacja przyjęcia dla dziecka potrafi przytłoczyć. Presja, by urządzić idealne przyjęcie urodzinowe jest ogromna. Jak więc zorganizować niesamowitą uroczystość bez narażenia się na osiwienie oraz nie odchudzając portfela? Zapoznaj się z kilkoma pomysłami na przyjęcia dla dzieci, w tym z najlepszymi wskazówkami, jak zorganizować wszystko dobrze i budżetowo.

Logistyka, czyli klucz do odpowiedniego zaplanowania budżetu

Kto, co, kiedy i gdzie często mocno wpływa na wielkość wydatków. Pomyśl więc o logistycznych sposobach usprawnienia i obniżenia kosztów podczas planowania wydarzenia.

Postaw na odpowiednie wyczucie czasu

Przy planowaniu imprezy z ograniczonym budżetem najlepiej zaprosić gości od 14:00. do 17:00. Jest to pora pomiędzy obiadem a kolacją, co oznacza, że goście nie będą oczekiwać pełnego posiłku.

W parze raźniej

Rozważ podwójną imprezę, jeśli urodziny Twojego dziecka wypadają blisko urodzin jego kolegi lub koleżanki. Ty i rodzice drugiego dziecka możecie podzielić się kosztami i obowiązkami. Tylko upewnij się, że każde dziecko dostanie własny tort i prezenty!

Zrezygnuj z przyjęć dla młodszych dzieci

Kiedy dzieci są jeszcze małe, rozważ całkowite pominięcie tradycyjnego przyjęcia urodzinowego. Zamiast tego postaw na bardziej kameralne spotkanie w domowym zaciszu, czy ogródku. Zaoszczędzi to wiele nerwów, a i tak dostarczy wiele cennych wspomnień.Porównaj ceny lokali

Jeśli nie masz ochoty na organizację przyjęcia w domu, bardziej opłacalne i wydajne może być wynajęcie lokalu, w którym wszystko zostanie zorganizowane za Ciebie. Ważne jednak, by przed rezerwacją porównać oferty kilku miejsc. Nigdy nie akceptuj pierwszej otrzymanej oferty, poczekaj na kolejne, aby upewnić się, że wybierzesz tą najlepszą.

Jak oszczędzić na dekoracjach i upominkach

Kolejnym elementem na liście „do przygotowania”, który może znacznie podbić koszty organizacji imprezy są dekoracje i upominki. Czapki imprezowe, talerze, serwetki, papierowe kubeczki, balony i drobne upominki dla gości sprawiają, że końcowy koszt imprezy szybko rośnie. Aby więc zaoszczędzić pieniądze, rozważ te kreatywne sugestie, które pomogą w obniżeniu kosztów.

Przez cały rok poluj na wyprzedaże

Rozpocznij polowanie na potrzebne gadżety wcześniej; da ci to czas na porównanie cen i wybranie najkorzystniejszych ofert. Zwłaszcza, że w ciągu roku często pojawiają się różnego rodzaju przeceny. Ponadto uchronisz się przed wydaniem dużej kwoty naraz. Zamiast tego wydatki rozłożą się w ciągu roku, dzięki czemu nie będą tak mocno odczuwalne.

Idź z duchem czasu – zaproszenia wyślij pocztą...mailową!

Pomimo tego, że mamy XXI wiek i technologia otacza nas z każdej strony, większość z nas wciąż stawia na tradycyjne wręczanie papierowych zaproszeń. Nie ma w tym nic złego. Warto jednak pamiętać, że przy pomocy odpowiedniego programu można łatwo zaprojektować elektroniczne zaproszenie, które będzie równie atrakcyjne i skuteczne jak jego papierowa wersja, a przy okazji nie będzie wymagać wydawania dodatkowych pieniędzy.

Wykorzystaj zwykłe do niezwykłego

Użyj tego, co masz w domu, aby stworzyć wyjątkowe dekoracje urodzinowe. Standardowe artykuły (takie jak kolorowa bibuła, jednokolorowe balony, czy zwykłe talerzyki papierowe) zazwyczaj kosztują o połowę mniej niż materiały dekoracyjne, a przy odrobinie czasu i chęcią sprawdzą się tak samo dobrze. Możesz na przykład użyć dziurkacza, aby ozdobić papierowe talerze i serwetki (wytnij otwory wokół zewnętrznej krawędzi każdego talerza i jednego rogu każdej serwetki, aby stworzyć wzór). Możesz w ten sposób również samodzielnie przygotować confetti.

Możesz także polegać na niektórych naklejkach do dekoracji zwykłych balonów. Kup kilka niezbędnych przedmiotów, aby ustalić motyw, na przykład specjalny balon foliowy, a następnie trzymaj się niedrogich podstaw dla wszystkiego innego.

Zamów potrzebne materiały online

Ceny nie zawsze są lepsze, jeśli robisz zakupy online, ale przeważnie zrobisz zakupy taniej. Do tego odwiedzanie sieci w poszukiwaniu produktów i dekoracji może pomóc Ci uniknąć impulsywnych zakupów w sklepie. Po za tym kupując przez internet łatwiej porównać ceny. No i wybór produktów zazwyczaj jest dużo szerszy, niż w sklepach stacjonarnych. Do tego polecamy sklep z dekoracjami na urodziny Congee.pl.

Recykling starych upominków i prezentów

Twoje dziecko po raz kolejny zebrało 10 czekolad i 4 podobne zabawki, które za chwilę trafią do kąta? W takim razie schowaj je i wykorzystaj jako upominki dla gości rozdawane na przyjęciu urodzinowym, które zorganizujesz.

W grupie taniej

Dobrym pomysłem do tworzenia torebek z podziękowaniami dla gości jest również kupienie kilku kompletów różnych gadżetów i podzielenie ich. Bibeloty sprzedawane w zestawach są zazwyczaj tańsze. Dodatkowo, będziesz w stanie przygotować po kilka drobnych gadżetów dla każdego, co z pewnością ucieszy gości. Wśród produktów najczęściej używanych w torebkach z podziękowaniami są:

- Kredki

- Farbki

- Zabawkowa biżuteria

- Małe samochodziki

- Słodycze

- Balony

Postaw na samorobny tort

Tort to oczywisty gwóźdź programu na każdym przyjęciu, którego nie może zabraknąć. Niestety najczęściej ceny tortów wykonywanych na zamówienie są wysokie. Aby zaoszczędzić, przygotuj swoje własne ciasto. Dasz radę, nawet jeśli nie jesteś wybitnym kucharzem. Zawsze możesz kupić gotowe ciasta do upieczenia w kartoniku. Posiadając one dokładną instrukcję jak przygotować ciasto. Po jego upieczeniu możesz przystroić je według własnego uznania. Do całego zadania warto zaangażować również solenizanta lub solenizantkę, dostarczając im w ten sposób dawkę dobrej zabawy.Zabawy nie wymagające wydawania pieniędzy

Nie musisz wynajmować klauna ani podróżującego małego zoo, aby zapewnić dzieciom rozrywkę. Zamiast tego rozważ rękodzieło i inne niedrogie lub bezpłatne zajęcia, aby zająć twoich małych gości.

Wykorzystaj to co masz dookoła

Jeśli chodzi o rozrywkę na przyjęciu urodzinowym dla dzieci, pomyśl o swoich znajomych. Na przykład, czy wśród twoich znajomych jest jakiś policjant? Jeśli tak, poproś go, aby wpadł na przyjęcie w mundurze. A może znasz kogoś, kto ma talent do rysowania? Poproś, aby wykorzystał swój talent do pomalowania twarzy dzieci.

Wybieraj rękodzieło, które jest jednocześnie zabawą

Zaplanuje tematyczne warsztaty z robienie dekoracji, piniat, personalizowanych talerzyków czy toreb; eliminuje to potrzebę wynajmowanej rozrywki i zastępuje kosztowny upominek. Do tego rodzaju aktywności nadadzą się świetnie zwykłe bawełniane torby na zakupy, czapki z daszkiem, czy t-shirty na których dzieci będą mogły stworzyć swoje własne wzory.

Polowanie na skarb

Skorzystaj z bujnej wyobraźni dzieci i pozwól się jej ponieść. Jedną z ich najbardziej udanych gier towarzyskich dla dzieci jest „poszukiwanie złota” ( złotem mogą być pomalowane sprayem kamienie). Dobra zabawa gwarantowana. Dodatkowo, po odnalezieniu „skarbu” dzieci mogą zabrać swoją część nagrody do domu jako drobny upominek.

Postaw na bezpłatne zabawy

Zamiast wynajmować animatora, przygotuj kilka zabaw, które zorganizujesz bez ponoszenia większych kosztów. Mogą to być:

- Baba Jaga patrzy

- Ziemia to lawa

- Muzyczne krzesła

- Szarady

- Wyścig na trzy nogi

- Guzik, guzik, kto ma guzik?

- Szymon mówi

Instrukcje do gier znajdziecie w Internecie.

Wykorzystaj swoją bibliotekę do bezpłatnych multimediów

Wypożycz książki, filmy i płyty DVD, które odpowiadają tematowi imprezy. Na przykład chwila z bajką to doskonały sposób na uspokojenie przedszkolaków po zabawach ruchowych.

Ogólne pomysły i motywy imprez dla dzieci na oszczędność kosztów

Masz już dekoracje i zaplanowane zabawy, ale co dalej? Te wskazówki, sztuczki i motywy pomogą Ci zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy.

Urządź piżama-party

Kiedy większość ludzi myśli o przyjęciach urodzinowych, myśli o placach zabaw, ale to nie jedyne opcje. W rzeczywistości dla starszych dzieci nocowanie z kilkoma bliskimi przyjaciółmi może być idealną opcją. Zamów kilka pizz, zaplanuj kilka zajęć - takich jak maseczki na twarz i manicure – a może zamów film i gotowe.

Zorganizuj grilla na podwórku, jeśli go masz

Kolejnym świetnym, niedrogim pomysłem na przyjęcie dla dzieci jest stary, dobry grill na podwórku. Nie ma tu opłat za wynajem lokalu (ani kosztów cateringu). A jeśli kupujesz żywność hurtowo - na przykład w dużym sklepie - możesz naprawdę zaoszczędzić trochę pieniędzy. Ponadto nie musisz transportować dekoracji i prezentów tam i z powrotem, co jest dodatkową zaletą i oznacza mniej pracy dla Ciebie.

Świętuj w pobliskim parku

Jeśli mieszkasz w pobliżu parku lub innego miejsca na świeżym powietrzu, a urodziny Twojego dziecka przypadają w jednym z ciepłych miesięcy, świętowanie w parku jest świetną opcją. Parki często mają obszary, które można zarezerwować, i zazwyczaj są one bezpłatne lub tanie. Wada? Możesz i powinieneś mieć plan awaryjny związany z pogodą (na przykład na wypadek deszczu).

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź