TRYB JASNY/CIEMNY

Plakat Proszę zostaw mnie w domu, jeśli do druku

 Kochani! Od kilku lat krążą w sieci różne wersje plakatu dla rodziców informującego kiedy powinni zostawić w domu dziecko, zamiast posyłać je do żłobka, przedszkola i szkoły. Przyprowadzanie chorych dzieci to temat trudny i temat rzeka. Jako nauczyciel często miałam z tym do czynienia, często też chorowałam, jako mama również rozumiem bolączki pracujących rodziców i często niestety brak wyrozumiałości pracodawców. Trochę lepiej sytuacja z nieprzyprowadzaniem chorych dzieci do placówek wyglądała, co bardzo ironiczne, za czasów pandemii Covid-19... No ale cóż. Jest jak jest, a może przyda Wam się darmowy plakat "Proszę zostaw mnie w domu, jeśli...".

Prośba o pozostawienie w domu dzieci z objawami chorób zakaźnych

Sama niejednokrotnie przekonałam się, że taka prośba poruszana na zebraniu z rodzicami lub pojawiająca się w mailu, działa na niektórych jak płachta na byka.

Starając się jakoś Wam ułatwić dobranie jej słowa, przygotowałam przykładowego maila, którego możecie wysłać do rodziców przed zawieszeniem plakatu. Dodatkowo argumenty w nim zawarte, warto sobie zapisać, wykuć się ich na pamięć i przedstawić na zebraniu.

Treść maila do rodziców:

Szanowni Rodzice!

W trosce o zdrowie i dobre samopoczucie naszych wychowanków/przedszkolaków/uczniów oraz całej społeczności żłobkowej/przedszkolnej/szkolnej, chcielibyśmy Wam przedstawić nowy element w naszych wysiłkach na rzecz bezpieczeństwa. Naszym wspólnym celem jest zapewnienie dzieciom zdrowego i przyjemnego środowiska nauki i zabawy, w którym mogą rozwijać się i odkrywać świat. Dlatego prezentujemy plakat, który kierujemy do wszystkich naszych  Rodziców, ale też nauczycieli i opiekunów. Plakat znajdą Państwo na tablicy ogłoszeń oraz w załączniku.

Nasz plakat jest manifestem troski o zdrowie dzieci oraz dbałości o wspólne dobro. Wychodząc naprzeciw realnym wyzwaniom związanym z zachowaniem zdrowia w trudnych czasach, prosimy Was, drodzy Rodzice, o pozostawienie swoich pociech w domu w przypadku wystąpienia objawów choroby.

Prosimy o Waszą współpracę w dążeniu do stworzenia bezpiecznej przestrzeni edukacyjnej dla naszych żłobkowiczów/przedszkolaków/uczniów. 

Dlaczego to ważne?

1. Bezpieczeństwo dzieci: pozostawianie dzieci w domu w momencie, gdy wykazują objawy chorób, pomaga w minimalizowaniu ryzyka przeniesienia infekcji do żłobka/przedszkola/szkoły. To kluczowe dla zdrowia naszych podopiecznych.

2. Odpowiedzialność wspólnoty: decyzja o zachowaniu zdrowia dzieci to nie tylko indywidualna sprawa, ale również działanie w interesie całej społeczności żłobka/przedszkola/szkoły. Nasza wspólna odpowiedzialność ma ogromne znaczenie.

3. Przykład dla dzieci: poprzez pozostawienie dzieci w domu, uczymy je wartości empatii, troski i odpowiedzialności za siebie i innych.

Zachęcamy Państwa do wspólnego działania na rzecz zdrowia dzieci, Was oraz Waszych bliskich.

Monitorujcie zdrowie dzieci, zachęcamy Was, drodzy Rodzice, do regularnego monitorowania zdrowia Waszych dzieci. Jeśli wykazują one objawy choroby, dajcie im czas na odpoczynek i rekonwalescencję w domowym zaciszu.

W przypadku wystąpienia jakichś niepokojących objawów, skonsultujcie się z lekarzem rodzinnym. To pomoże zdecydować, czy dziecko jest gotowe wrócić do żłobka/przedszkola/szkoły.

Zachęćcie dzieci do przestrzegania higieny, takiej jak mycie rąk, noszenie maseczek w razie choroby i podczas kontaktu z innymi oraz unikanie bliskiego kontaktu z osobami chorymi.

Plakat jest wyrazem chęci działania wspólnie w imię zdrowia i bezpieczeństwa. Wierzymy, że nasza społeczność jest w stanie podjąć te kroki w trosce o naszych najmłodszych. Dziękujemy za Wasze wsparcie i zaangażowanie!Plakat jest subtelny, ale stanowczy. Przypomina o konieczności dbałości o wspólne zdrowie i ochrony innych, unikając potencjalnego rozprzestrzeniania się infekcji.


Plakat Zostaw mnie w domu, jeśli... do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź