TRYB JASNY/CIEMNY

5 praktycznych wskazówek, jak stylowo urządzić pokój dziewczynki

meble do pokoju dziewczynki

Odpowiednie rozwiązania przestrzenne i ciekawe wyposażenie mogą stworzyć idealne warunki do odpoczynku i nauki. Warto zadbać o każdy szczegół przy aranżacji wnętrz, by móc zapewnić dziecku wygodę i nietuzinkowy design. Zwróć uwagę na najważniejsze elementy i detale, jeśli chcesz stworzyć takie miejsce dla swojej córki.

1. Rozwiązania na początkowy okres życia dziecka

Jasne, pastelowe kolory i delikatne, eleganckie dodatki. Tak sobie rodzice wyobrażają idealną przestrzeń dla córki. Meble do pokoju dziewczynki, która jeszcze jest niemowlakiem, warto kupować tak, by mogły być one również praktyczne za kilka lat, kiedy dorośnie. Dlatego dobrze jest wybierać spośród neutralnych kolorów szaf i półek, by nie spotkać się w przyszłości z kategoryczną odmową mieszkania we wnętrzu z "dziecinnym wyposażeniem". Jednak trzeba pamiętać o tym, że nie da się nigdy przewidzieć nikogo upodobań na długi czas do przodu.

2. Solidna i bezpieczna kołyska

Niektórych zmian się nie uniknie. Dotyczy to choćby łóżka dla niemowlaka, które siłą rzeczy posłuży krótko. Warto jednak zwrócić uwagę przy jego wyborze na to, czy jest solidnie wykonane, czy nie odstają różne niebezpieczne elementy, jak drzazgi, oraz czy będzie wygodne – dla dziewczynki, jak i dla rodziców. Ciekawą kolekcję tego typu mebli można znaleźć na stronie marmex.pl. Jasne kolory i przyjemny dla oka design to zalety produktów, które można tam dostać.

3. Rozwiązanie dla dwójki dzieci

Dla rodziców, którzy są już po etapie kołysek, zagwozdką może być wybór kolejnego mebla do pokoju dziewczynki. Jeśli ma ona siostrę lub brata, warto rozważyć łóżko piętrowe z biurkiem. To dość częsty widok w sypialniach dziecięcych, gdzie mieszka więcej niż jedna osoba. Takie rozwiązanie oszczędza dużo miejsca, które można przeznaczyć na szafę lub zostawić wolną, by zapewnić we wnętrzu więcej przestrzeni i swobody do zabawy. Może być to dobra opcja do małych, jak i dużych pomieszczeń.

4. Wygodnie i przestronnie

Na każdym kroku należy pamiętać o komfortowych warunkach do odpoczynku i nauki. Przy zakupie piętrowego łóżka należy zwrócić uwagę, czy każde z dzieci będzie miało dość dużo przestrzeni nad sobą. Jeden poziom nie może być zbyt blisko drugiego. Z kolei osoba śpiąca na górze, nie może leżeć pod samym sufitem. Dlatego warto dobrze zmierzyć wymiary pokoju i porównać je z meblem, by uniknąć później niepotrzebnych reklamacji i zamieszania.

5. Zapewnić miejsce do nauki dla każdego

Odpowiednie warunki do nauki mogą wymagać więcej niż jednego biurka. Meble do pokoju dziewczynki, takie jak łóżko piętrowe zaoszczędzą miejsca, które warto spożytkować na zapewnienie obojgu przestrzeni dla siebie. Dzięki temu łatwiej będzie zaprowadzić porządek, a najmłodsi będą mogli się wyciszyć i zająć swoimi szkolnymi obowiązkami lub rozwijaniem pasji bez przeszkadzania sobie nawzajem.

Komfort i przytulne wnętrze to potrzeba człowieka już od najmłodszych lat. Jeśli nadal nie masz pomysłu, jak zaaranżować pokój dla dziewczynki, sprawdź koniecznie ofertę mebli na marmex.pl.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź