TRYB JASNY/CIEMNY

Magiczne słowa do druku


magiczne słowa przedszkole do druku


Dziś chciałabym się podzielić z Wami magiczną przygodą, która nie tylko wciągnie Wasze dzieci w świat wyobraźni, ale także nauczy je ważnych wartości - uprzejmości i szacunku wobec innych. Przedstawiam Wam magiczne słowa dla dzieci do druku, które to połączą edukację z zabawą, ucząc dzieci magicznych słów, otwierających drzwi do serc i relacji z innymi.

Magiczne słowa dla dzieci do druku


Aby wprowadzić magiczne słowa na zajęciach lub w domu, warto dodać prawdziwych magicznych elementów, wówczas zabawa będzie bardzo atrakcyjna dla dzieci. Właściwie potrzebujecie tylko jednego elementu - kapelusza czarownicy, który zapewne większość z Was ma w swoich pomocach i domowych pieleszach. 

Kapelusz czarownicy zmieni się w Kapelusz Czarownicy Uprzejmości (lub Czarodzieja Uprzejmości), w którą zmieni się chwilowo nauczyciel, magiczną tkaninę, którą dzieciaki wkładają na głowę i stają się uczniami czarodziejki Uprzejmości. Razem z nią będą odkrywać tajemnicze skarby - magiczne słowa, które mają moc wprowadzania uśmiechu na twarzach ludzi i tworzenia relacji pełnych szacunku.

Słowa i kapelusz z pliku wycinamy. Słowa umieszczamy w kapeluszu, dzieci losują. Pokrótce opowiadamy o każdym z nich:

"Przepraszam" - to słowo, które jest jak magiczny eliksir, który łagodzi konflikty i przywraca spokój. Czarownica Uprzejmości nauczy dzieci, że nie wstydzić się przeprosić, gdy coś poszło nie tak.

"Proszę" - to zaklęcie otwierające drzwi do współpracy i pomocy. Dzieci dowiedzą się, że prosząc innych o coś z szacunkiem, zdobywają uznanie i zyskują większe szanse na spełnienie swoich życzeń.

"Dziękuję" - to magiczne słowo pełne wdzięczności. Czarownica Uprzejmości pokaże, że docenianie innych za ich dobrodziejstwa sprawia, że świat staje się piękniejszy i pełen radości.

"Dzień Dobry" - to urokliwe przywitanie, które rozpoczyna każdy dzień w magiczny sposób. Dzieci nauczą się, że serdeczne "dzień dobry" potrafi rozjaśnić nie tylko ich dzień, ale i dzień innych osób.

"Do widzenia" - to słowo żegnające, które nie oznacza rozstania na zawsze, lecz czasem na chwilę. Czarownica Uprzejmości pokaże, że pożegnanie z uśmiechem i nadzieją na ponowne spotkanie czyni każde pożegnanie łagodniejszym.

"Zapraszam" - to zaproszenie do wspólnego spędzania czasu. Dzieci nauczą się, że zapraszając innych do zabawy, dzielenia się czy nauki, tworzą ciepłe relacje pełne radości.

magiczne słowa do drukuPrzeplatanie edukacji z zabawą to najlepszy sposób na uczenie dzieci wartości, które kształtują ich charakter na przyszłość. Magiczne słowa, które zostaną wyłowione z Kapelusza Czarownicy Uprzejmości, przyniosą radość i zrozumienie w życiu codziennym.

Razem z Kapeluszem Czarownicy Uprzejmości możemy wprowadzić w życie magię uprzejmości i szacunku. Niech to będzie nie tylko zabawa, ale i inspiracja do tworzenia lepszego, bardziej serdecznego świata dla naszych dzieci.

Czy jesteście gotowi na przygodę pełną magicznych słów? Dajcie znać w komentarzach, jakie są Wasze pomysły na naukę uprzejmości wśród najmłodszych. Dołączcie do naszej czarodziejskiej podróży i stwórzmy razem lepszy świat!

Magia uprzejmości czeka – wystarczy włożyć Kapelusz Czarownicy Uprzejmości na głowę i zaczarować świat magicznymi słowami!

Magiczne słowa do pobrania TUTAJ

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź