TRYB JASNY/CIEMNY

6 nieoczywistych kwestii, o których musisz pamiętać, organizując wycieczkę szkolną

organizacja wycieczek szkolnych

Wyjazdy z dziećmi i młodzieżą do różnych zakątków Polski, jak i poza nią, wiążą się z wieloma formalnościami, a także nieoczywistymi kwestiami. Zapewnienie grupie bezpieczeństwa w trakcie różnych atrakcji to zdecydowanie podstawa udanych kolonii. Jeśli chcesz mieć wszystko dopięte na ostatni guzik i by nic Cię nie zaskoczyło, sprawdź koniecznie naszą listę niezbędnych spraw do załatwienia.


1. Za granicą czasem jest taniej

Często najbardziej zaskakującą kwestią bywa to, że nie zawsze wyjazdy zagraniczne są droższe od tych krajowych. Na cenę duży wpływ ma dystans, który autobus musi przebyć do miejsca docelowego. Dlatego z miast przygranicznych czasem korzystniej jest wybrać się do Pragi lub Berlina niż na drugi koniec Polski. Organizacja wycieczek szkolnych często musi mieć na względzie cięcie kosztów, więc warto wziąć pod uwagę położenie na mapie, by zaplanować coś nietuzinkowego za nieduże pieniądze.

2. Kwestie dokumentów i formalności

Zagraniczne wyjazdy łączą się z dodatkowymi formalnościami, o które warto się zatroszczyć jeszcze na długo przed planowanym początkiem podróży. Jedną z kluczowych kwestii w trakcie organizacji takiej wycieczki szkolnej jest to, by pamiętać, że dzieci i młodzież muszą mieć ze sobą odpowiednie dokumenty. Większość uczniów na co dzień posługuje się jedynie legitymacją szkolną, więc może być konieczne udanie się do urzędu, żeby wyrobić dowód osobisty. Taka procedura trwa nawet do miesiąca.

3. Opłaty w obcej walucie

Choć jest możliwe korzystanie z polskich kart debetowych za granicą, trzeba się liczyć z tym, że niezbędna będzie wymiana pieniędzy w kantorze. Decydując się na ofertę biura turystycznego, należy pamiętać, że za zagraniczne szkolne wycieczki płaci się nie tylko w naszej, ale też częściowo w obcej walucie. Jednak można to ominąć np. w firmie Horyzont, gdzie na życzenie klientów są przeliczane koszty za atrakcje w całości na złotówki, jeśli tak jest wygodniej dla uczniów i opiekunów.

4. Autokar czy samolot?

Warto również wiedzieć, że nie jest się skazanym tylko na autokar. Na dalsze wyjazdy, głównie do takich krajów, jak Hiszpania, Francja, czy Wielka Brytania dobrze jest wybrać się samolotem. Niekoniecznie musi to znacząco podnieść cenę wycieczki, a organizacja przy takiej opcji jest prostsza. Wtedy można w czasie krótszej podróży poświęcić więcej czasu na atrakcje i zwiedzanie.

5. Aktualizowane oferty w każdym sezonie

Ze względu na szybkie zmiany zachodzące na świecie – otwieranie nowych obiektów, modernizacja tych starszych oraz zmiany cen, oferty biur turystycznych mogą być modyfikowane. Dlatego warto sprawdzać zawsze najnowsze propozycje organizacji wycieczek szkolnych, które dotyczą konkretnego sezonu, w którym chcemy zaplanować wyjazd.

6. Spersonalizowane propozycje

Ciekawą opcją może być wyjazd zorganizowany specjalnie pod oczekiwania uczniów i opiekunów. Na stronie firmy Horyzont istnieje możliwość pojechania na wycieczkę szkolną spoza dostępnych ofert na ich stronie.

Jeśli planujesz kolonie dla uczniów lub przedszkolaków, sprawdź najciekawsze propozycje od biura turystycznego lub zapytaj o spersonalizowany program podróży.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź