TRYB JASNY/CIEMNY

Zakupy z dzieckiem – jak wybrać idealne buty dla malca?


Zakupy z dzieckiem rzadko bywają łatwe. Bieganie po sklepie, sięganie po towary, które wpadną malcowi w oko, a w skrajnych przypadkach krzyki i tupanie to zachowania znane wielu rodzicom. Podpowiadam, jak radzić sobie z malcem podczas kupowania butów.


Razem idziemy do sklepu

Zabranie kilkulatka do sklepu z odzieżą lub obuwiem bywa sporym wyzwaniem. Niestety od czasu do czasu taki wspólny wypad na zakupy jest konieczny. O ile ubrania dla dzieci można kupować „na oko”, o tyle z butami już tak się nie da. Dlatego też obuwie najlepiej kupować wspólnie z dzieckiem. Jeśli Twój malec nie przepada za zakupami, to musicie się na nie przygotować. Zacznij od poinformowania dziecka o planowanych zakupach. Powiedz mu dokładnie, co będziecie robili w sklepie. Ustal też zasady wybierania butów. Dzieci lubią mieć swój udział w wyborze ubrań i obuwia, ale nie wszystkie, „najpiękniejsze” buty nadają się dla kilkulatka. Dlatego warto dokładnie ustalić kto, co wybiera. Jeśli dziecko bardzo nie lubi zakupów możecie umówić się na niewielką nagrodę w postaci wspólnego wyjścia na lody czy ciastko.

Wspólnie wybieramy buty

Choć dorośli rzadko zwracają na to uwagę, to już kilkulatki mają swój styl ubierania się. Niektóre dzieci zupełnie nie zwracają uwagi na to, co mama zakłada im do przedszkola, są jednak i takie, które noszą tylko ubrania w określonym kolorze albo tylko spodnie, bo sukienki są „głupie”. Jeśli twoje dziecko ma swoje upodobania dotyczące ubioru, wybierając buty weź pod uwagę jego zdanie. Najlepiej wybierz kilka konkretnych modeli butów i daj wybrać malcowi te, które są najcudowniejsze. Możesz postawić np. na markę Bobux. Buty sygnowane tym logo są projektowane przy współpracy fizjoterapeutów, dzięki czemu masz pewność, że będą zdrowe dla stóp dziecka. Charakterystyczna dla tej marki jest także szeroka gama wzornicza i kolorystyczna. Twoje dziecko z pewnością znajdzie model idealnie dopasowany do jego potrzeb.

Zakupy w Internecie

Zakupy w sieci to ogromna pomoc dla wielu zabieganych rodziców. Jeśli nie masz czasu na chodzenie po sklepach i przymierzanie kolejnych par butów, możesz skorzystać z usług sklepów internetowych. W wolnej chwili możesz usiąść z dzieckiem i obejrzeć kilka sklepów oferujących obuwie dla dzieci. Wybierzcie wspólnie model spełniający wasze wymagania i kupcie te wymarzone i najcudowniejsze buty.

Robienie zakupów z dziećmi nie jest proste. Zdarza się, że malec rozrabia w sklepie, nie chce słuchać a o przymierzeniu butów nie ma co marzyć. Aby zapobiec problemom mogącym pojawić się podczas zakupów przygotuj swoje dziecko do nich. Pozwól malcowi wybrać kolor bucików i ozdoby, które znajdą się na nich. Nawet kilkulatek ma swoje zdanie dotyczące mody, które rodzice powinni uwzględnić podczas zakupów. Wspólne kupowanie obuwia czy odzieży może okazać się wspaniałą przygodą dla dorosłych i dla dzieci.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź