TRYB JASNY/CIEMNY

Jak ozdobić tort dla dziecka? Poznaj literki do stemplowania


Dzieci są jednymi z najbardziej wymagających konsumentów. Torty zrobione na ich urodziny muszą być nie tylko przepyszne, ale również odpowiednio udekorowane. W końcu radość naszych milusińskich będzie zależeć m.in. od tego, co najpierw zobaczą ich oczy. W naszym przypadku chodzi oczywiście o pięknie ozdobione ciasto. W końcu nie od dziś wiadomo, że najpierw „jemy oczami”, a dopiero później czujemy prawdziwy smak deseru. Reguła ta znajduje potwierdzenie zwłaszcza w przypadku najmłodszych smakoszy. Dlatego też, dekoracja tortu urodzinowego dla dziecka powinna być bardzo dokładnie przemyślana. W osiągnięciu sukcesu – czyli uśmiechu na twarzy jubilata – mogą pomóc Ci specjalne stempelki w kształcie literek. Więcej na ich temat znajdziesz w dzisiejszym artykule.

Czym są literki na tort ze stempli?

Literki na tort to, jak sama nazwa wskazuje, dekoracje ciasta, które kształtem przypominają litery alfabetu. Za ich pomocą możecie ułożyć dowolny napis i odcisnąć go w masie cukrowej, która następnie znajdzie się na powierzchni tortu – czy to w postaci całego arkusza, czy samych literek. Wykonuje się je za pomocą specjalnych stempli zrobionych z nietoksycznej plexi. Stemple dostępne są w dwóch wersjach – wklęsłej i wypukłej – dlatego literki odciśnięte na masie cukrowej mogą przybierać zarówno formę pojedynczych symboli, które możesz ułożyć na górze tortu, jak i całych napisów, znajdujących się na kawałku masy. Z całą pewnością możemy uznać, że jest to bardzo prosty, ale również kreatywny sposób dekorowania wypieków, który sprawdzi się zarówno w profesjonalnej cukierni, jak i domowym warsztacie cukierniczym.

Literki na tort ze stempli – jak można je wykorzystać w dekoracji ciasta dla dziecka?

Za pomocą literek na tort odciśniętych ze stempli możecie stworzyć naprawdę piękną i przyciągającą wzrok ozdobę tortu, która zaspokoi nawet najbardziej wybredne, dziecięce gusta. Literki mogą posłużyć na przykład do ułożenia imienia małego solenizanta, który z pewnością ucieszy się, widząc tort dedykowany właśnie jemu. Symbole alfabetu przydadzą się również do ułożenia życzeń, które znajdą się na cieście czy jakiegokolwiek napisu, który zażyczy sobie mały solenizant. Stemple z literami możecie wykorzystać także do stworzenia pojedynczych dekoracji z masy cukrowej, takich jak dekory na bok tortu czy samodzielnie wykonane toppery. Na rynku dostępnych jest teraz wiele różnorodnych rodzajów czcionek. Moim zdaniem dla dzieci sprawdzą się matryce z literkami w wesołych kształtach czy te, które przypominają czcionki ze znanej gry lub filmu. Jedno jest pewne – możliwości są wprost nieograniczone!

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź