TRYB JASNY/CIEMNY

Dlaczego warto wybrać dla dziecka zabawki z drewna? Poznaj 5 najważniejszych powodów


Choć rekordy popularności biły lata temu, dziś przeżywają prawdziwe odrodzenie. O czym mowa? Oczywiście o zabawkach z drewna. Przesyt plastiku i dość kiepskiej jakości tworzyw sprawia, że coraz częściej wybiera się dla swoich pociech sprawdzone i proste rozwiązania. Dlaczego drewniane zabawki cieszą się tak dużą popularnością, a dzieci oszalały na ich punkcie? Odpowiadam w poniższym artykule.

Zalety zabawek z drewna, które musisz znać

Rynek zabawek dla dzieci pęka w szwach. Niestety nie każda jest warta zainteresowania. Odpowiedni dla Twojej pociechy artykuł powinien przede wszystkim wspierać jej rozwój i zapewniać bezpieczną rozrywkę. Warunki te doskonale spełniają zabawki z drewna. Jakie jeszcze mają zalety?

1. Rozwijają wyobraźnię – proste, drewniane zabawki pobudzają kreatywność, dając dzieciom nieskończenie wiele możliwości tworzenia scenariuszy zabaw.

2. Są trwałe i bezpieczne – drewno to naturalny, odporny na zniszczenia surowiec. Dzięki prostej konstrukcji zabawki z drewna nie mają zazwyczaj elementów, które mogą się zgubić. Producenci dbają też o to, by krawędzie były zeszlifowane, a zastosowane farby bezpieczne dla małych użytkowników.

3. Łatwe w obsłudze i w utrzymaniu w czystości – prosta forma zabawek z drewna pozwala na nieskomplikowaną zabawę, pozbawioną instrukcji obsługi. Brak niestandardowych faktur pozwala na błyskawiczne doprowadzenie zabawki do porządku.

4. Uczą przez zabawę – wybór drewnianych zabawek jest ogromny. Znajdziesz wśród nich także puzzle i inne łamigłówki, które pomagają dzieciom w nauce nowych umiejętności.

5. Odpowiednie dla każdego dziecka – zabawki z drewna są dostępne dla dzieci w różnym wieku, zarówno dla najmłodszych, jak i starszych pociech!


Jakie zabawki z drewna pokocha Twoja pociecha?

Wybierając zabawki z drewna, weź pod uwagę przede wszystkim wiek, etap rozwoju i zainteresowania swojego dziecka. Do najchętniej wybieranych należą bez wątpienia wszelkiego rodzaju łamigłówki, które wspierają zdolności motoryczne maluchów. Znajdziesz je nawet online – np. w e-sklepie BabyFox czekają na Ciebie ciekawe i pomysłowe układanki ze zwierzętami, samochodami lub literkami w roli głównej. Rodzice chętnie wybierają także zręcznościowe zabawki, czyli przekładanki, dzięki którym maluchy mogą uczyć się nowych umiejętności, np. liczenia. Najmłodsi pokochają drewniane zwierzątka, które mogą prowadzić na sznurku – to nie lada zachęta do stawiania pierwszych samodzielnych kroków.

Jeśli chcesz podarować dziecku zabawkę z drewna, postaw na jakość – w kwestii bezpieczeństwa pociechy nie ma miejsca na kompromisy!

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź