TRYB JASNY/CIEMNY

Jakie łóżka wybrać dla dzieci – pojedyncze czy piętrowe? Podpowiadam


Jesteś rodzicem dwójki dzieci dzielących pokój i właśnie przymierzasz się do zakupu nowych łóżek? Z pewnością więc staniesz przed dylematem, czy kupić model pojedynczy, czy też piętrowy – zwłaszcza że ta druga wersja jest przez najmłodszych naprawdę pożądana. W dzisiejszym wpisie chcę nieco rozwiać Twoje wątpliwości. Przedstawię przede wszystkim wady i zalety obu rozwiązań. Być może dzięki temu dowiesz się, jakie łóżka powinieneś wybrać dla swoich dzieci.

Dlaczego wybór łóżek dla dzieci jest aż tak istotny?

Dzieci – szczególnie te najmłodsze – spędzają w swoich łóżkach dużo czasu. Uważa się więc, że łóżko to najważniejszy mebel w pokoju dziecięcym – to dlatego wybór odpowiedniego modelu nie może być przypadkowy. Niewłaściwe dopasowanie sprawi, że wypoczynek nie będzie komfortowy. W dłuższej perspektywie wpłynie to na zdrowie i samopoczucie Twojego dziecka. Może też zakłócić jego prawidłowy rozwój. Na co więc zwracać największą uwagę? Przede wszystkim na bezpieczeństwo, wygodę i funkcjonalność.

Jakie łóżka kupić dla dzieci – pojedyncze czy piętrowe?

W przypadku dwójki dzieci, które dzielą pokój, często pojawia się pytanie o to, jakie łóżka kupić. Do wyboru są dwa pojedyncze oraz model piętrowy. Łóżko piętrowe to doskonałe rozwiązanie, kiedy dysponujesz naprawdę małą przestrzenią. W końcu pokój dziecka to nie tylko miejsce do spania – musi być też kąt do zabawy, a także do odrabiania lekcji. Jednocześnie ten rodzaj mebla to zazwyczaj dodatkowa atrakcja. Z pewnością szybko pojawią się kłótnie o to, kto śpi na górze. Dzieci będą przekształcać łóżko w bazę lub też traktować je jako przestrzeń do wspinaczki.

Musisz jednak wiedzieć, że jeśli miejsca w pokoju jest dość sporo, to lepiej mimo wszystko postawić na dwa pojedyncze łóżka dla dzieci. Dlaczego? Przede wszystkim będą spełniały swoją funkcję znacznie dłużej. Zapewnią też dzieciom więcej komfortu i prywatnej przestrzeni, co z biegiem czasu będzie miało naprawdę duże znaczenie.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź