TRYB JASNY/CIEMNY

Czapka jesienna dla chłopca - sprawdź, jakie modele będą na topie!Stanowi nieodłączny element dziecięcej stylizacji, chroni przed chłodem i zapewnia komfort w trakcie swobodnych zabaw – bawełniana czapka, dzięki różnorodności fasonów, cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci i rodziców. Jakie modele będą na topie w nadchodzącym sezonie? Jaka czapka jesienna dla chłopca sprawdzi się w większości zestawów? Przeczytaj i zobacz, na jakie fasony postawili projektanci, przygotowując kolekcję na jesień 2022.


Czapka jesienna dla malucha – modele z nausznikami

Najmłodsze dzieci najczęściej nie lubią nosić czapek. Powodem zdecydowanej odmowy malucha może być niewygodny fason, gryzący materiał lub niewłaściwy rozmiar. Chcąc uniknąć przedłużających się wyjść, zdecyduj się na model z nausznikami i troczkami. Takie czapki doskonale sprawdzają się jesienią, zapewniając dziecku niemal nieograniczoną swobodę ruchu, również w wózku. Co ciekawe, w ofercie dobrze wyposażonych e-sklepów z akcesoriami dla dzieci pojawiają się nie tylko modele codzienne, charakteryzujące się swobodnym designem. W obliczu szczególnych okazji trafionym wyborem okaże się elegancka czapka jesienna dla chłopca, czyli ponadczasowy kaszkiet z wygodnymi troczkami, umożliwiającymi bezpieczne wiązanie. 


Czapka jesienna dla starszego chłopca – klasyka czy intensywny kolor? 

Starsze dzieci zakładają czapki zdecydowanie chętniej, również dlatego, że zaczynają interesować się tym, co dzieje się w świecie mody. Niestety, gusta kilkulatków są zmienne, a to, co było na topie wczoraj, dzisiaj może być passe. Jeśli zależy Ci, żeby dodatek towarzyszył maluchowi nieco dłużej, postaw na projekty o klasycznym wykończeniu. Nie oznacza to, że w garderobie pociechy musisz rezygnować z intensywnych barw i zabawnych motywów. Zwłaszcza że jesienią warto mieć w zasięgu więcej niż jedną czapkę. 

Klasyczne czapki jesienne dla chłopca

Klasyczne modele, wbrew powszechnemu przekonaniu, nie są zarezerwowane wyłącznie dla starszaków. Jednokolorowe czapki jesienne mogą nosić chłopcy od około 1 roku życia, tym bardziej że świetnie komponują się również z wzorzystymi kurtkami i kombinezonami. Idealne do modnych total look’ów (w przypadku dziecięcych zestawów – wyjątkowo stylowych i uroczych!), są odpowiednie na różne okazje i mogą być noszone na różne sposoby, zarówno jako luźna czapka oversize, jak i dopasowana i przylegająca do głowy malucha.

Kolorowe czapki jesienne dla chłopca

Stylową alternatywą dla jednolitych czapek jesiennych dla chłopca są czapki zwracające uwagę intensywną barwą albo zabawnym wzornictwem. Takie modele będą odpowiednie zarówno do jednokolorowych zestawów (pod warunkiem że pojawi się na nich kolor dominujący w całej stylizacji), jak i okryć wierzchnich z printem. Ciekawe są również czapki jesienne dla chłopca z doszytymi uszkami lub wszytym daszkiem. 

Dzianinowe czy dziergane? Czapki jesienne na każdą pogodę

Wielu rodziców zastanawia się, jaką czapkę na jesień dla chłopca ostatecznie wybrać – z tkaniny dzianinowej czy dzierganą. Odpowiedź nie jest jednoznaczna i najczęściej zależy od pogody. Odpowiednie na wczesną jesień okazują się czapki z lekkiej elastycznej bawełny, w obliczu chłodów zaś sprawdzą się modele dziergane, często uzupełnione dodatkową warstwą ocieplenia i dostępne w zestawie z chustą lub kominem. 

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź