TRYB JASNY/CIEMNY

Plecak dla przedszkolaka z wyjmowaną maskotkąPójście dziecka do przedszkola wyznacza nowy etap życia zarówno dziecka, jak i rodziców. Mimo że to pozytywne wydarzenie, to jak każda zmiana oznacza stres. Warto malucha odpowiednio do niej przygotować.


Piesek - maskotka w dziecięcym plecaczku.


Rozmowa z dzieckiem to podstawa

Jeśli maluch ma starsze rodzeństwo, które chodzi do przedszkola lub szkoły, to sprawa jest o tyle prostsza, że można posłużyć się przykładem siostry lub brata. Nawet jeśli różnica wieku jest niewielka to zwykle starszy brat lub siostra jest dla młodszego wzorem. Maluch postrzega ich jako bardziej dorosłych, odpowiedzialnych i ważniejszych. Wówczas argument, mówiący o tym, że maluch będzie mógł robić rzeczy jak starsze rodzeństwo, dodaje otuchy. Inaczej sprawa przedstawia się w sytuacji, kiedy przyszły przedszkolak jest najstarszy lub jest jedynakiem. Wówczas niekoniecznie argument o poznaniu nowych koleżanek i kolegów będzie trafiony. To kolejny element nowości, który może budzić obawy dziecka. Warto więc skupić się na elementach, które zna. Rytm posiłków, czy znane zabawy warto przedstawić w nowej oprawie. To pomoże dziecku oswoić się ze zmianą i czekającymi je nowościami. Dobrze jest też zadbać o znane rzeczy, które wesprą dziecko w tym nowym etapie. Może to być ulubiona zabawka lub ukochana maskotka, którą dziecko może zabrać do przedszkola.

Dziewczynka z plecaczkiem Habarri z odpinaną maskotką.


Plecak do przedszkola z maskotką

Niewielki plecaczek dla przedszkolaka, odpowiedni do wzrostu malucha, może być dobrym pomysłem na zabranie nim przydatnych drobiazgów, zabawki lub maskotki. Dzięki niemu dziecko z łatwością rozpozna swój wieszaczek lub szafkę w przedszkolu. Atutem tego plecaczka jest maskotka, którą można wyjąć ze specjalnie przygotowanych szelek. Maskotki są uniwersalne, choć specjalnie dla dziewczynek są dwa plecaczki z lalkami. Czerwony z Nellą i różowy z lalką Lilly. Z wyboru plecaczka z maskotką w postaci uroczych misiów, piesków, słonika, a nawet zajączka ucieszy się zarówno dziewczynka, jak i chłopczyk. Taki plecaczek będzie dla dziecka pewnego rodzaju łącznikiem pomiędzy domem a przedszkolem.

Plecaki dla dzieci od Habarri z odpinanymi maskotkami - pieskiem, misiem i zajączkiem.

Plecaczek nie tylko do przedszkola

Plecaczki od Habarri dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat są niezwykle lekkie. Ważąc tyle, co dwie tabliczki czekolady, pozwalają na zapakowanie przydatnych rzeczy na wycieczkę nad rzekę, wyprawę do lasu lub zwykły spacer z piknikiem. Zmieści się tam ulubiony napój dziecka, smaczna przekąska, owoc i zabawka, a także miejsce na pelerynę. Niska waga to nie jedyna zaleta plecaka dla dzieci. Szelki plecaka są miękkie, więc nie będą uciskać ramion dziecka, a regulowana długość pozwoli na dopasowanie do jego wzrostu. Plecaki mają wszyty zamek błyskawiczny, co pozwoli dziecku na jego łatwe zamykanie i otwieranie. W zależności od modelu plecaki są wykonane z miękkiego pluszu lub przyjemnego z dotyku jeansu. Pod zewnętrznym materiałem kryje się pianka o grubości 5 mm, a wnętrze plecaczka wyściela odpowiednia podszewka. Tak wykonany plecak dla dziecka jest trwały, ergonomiczny i przyjazny w użytkowaniu.

Plecaki Habarri dla dzieci z zajączkiem i z pieskiem.

Materiał zewnętrzny.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź